fot. Tour du Pays de Vaud

Bardzo przewidywalny ruch, ale jednak warto o nim wspomnieć – jeden z większych talentów rocznika 2004, pochodzący z Norwegii Johannes Kulset, właśnie podpisał 5-letni kontrakt z Uno-X Pro Cycling Team.

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że będący w tym samym wieku Jan Christen związał się takiej samej długości umową z UAE Team Emirates, teraz jego rywal z juniorskiego peletonu, Johannes Kulset, został przechwycony przez największą norweską drużynę, w barwach której będzie się rozwijał co najmniej do końca 2027 roku.

Dobrze, ale kim jest 18-letni Norweg? Rok temu zaliczył pierwszy poważniejszy błysk w imprezach UCI, kiedy wygrał klasyfikację pierwszorocznych juniorów w Giro Della Lunigiana. Ten sezon otworzył jeszcze dość spokojnie – był 17. w Wyścigu Pokoju, ale najlepsze zaczął prezentować niedługo później. Najpierw zajął 3. miejsce w zaliczanym do Pucharu Narodów dla juniorów Trophée Centre Morbihan, a następnie był 2. w imprezie tej samej rangi w Szwajcarii – Tour du Pays de Vaud. Tam prowadzenie na ostatnim etapie odebrał mu Jan Christen. To tylko pokazuje jak duży potencjał drzemie w młodym Johannesie Kulsecie.

Dotychczas najdłuższą umową w Uno-X Pro Cycling Team cieszył się 19-letni Stian Fredheim – jego kontrakt skończy się wraz z 31 grudnia 2025 roku. Teraz o 2 lata dłuższą umową może cieszyć się jego o rok młodszy kolega.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments