fot. UAE Team Emirates

Aktualny mistrz świata w kolarstwie przełajowym, multimedalista szwajcarskich czempionatów na szosie, w przełaju, MTB i na torze, 17-letni Jan Christen zasili UAE Team Emirates. Formacja związała się z utalentowanym zawodnikiem do końca 2027 roku.

Szwajcar w swojej krótkiej karierze skosztował sukcesów na przeróżnych frontach, zdobywając krajowe tytuły w kilku kategoriach, zarówno na szosie, jak i w trudniejszym terenie. Może pochwalić się mistrzostwem Szwajcarii na torze, w kolarstwie przełajowym, jeździe na czas, a także w MTB. Co najważniejsze jest aktualnym mistrzem świata juniorów w cyclocrossie, albowiem wygrał w tym roku w Fayetteville w USA.

Jesteśmy bardzo podekscytowani i zadowoleni z powitania Jana w zespole. Jest ogromnym talentem i wierzymy, że ma odpowiednie nastawienie i cechy, aby bardzo dobrze pasować do naszej drużyny. Najpierw skupi się na ukończeniu nauki i stopniowo przechodzić będzie do zawodowego peletonu. Nie mamy ustalonych ram czasowych na ten krok, ale jedno jest pewne – nie będziemy się spieszyć. Jan jest jeszcze bardzo młody, a my udzielimy mu wszelkiej potrzebnej pomocy i odciążymy jego młode ramiona

— opowiada o tym ruchu transferowym Mauro Gianetti, dyrektor UAE Team Emirates.

Jan Christen ma już silne powiązania z drużyną ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, albowiem obecnie reprezentuje młodzieżówkę sygnowaną nazwiskiej Tadeja Pogačara, czyli Pogi Team. To tam będzie się ścigał i rozwijał, aby w bliżej jeszcze nieokreślonym, ale nadchodzącym czasie awansować do worldtourowego zespołu UAE Team Emirates na wiele lat.

Jestem podekscytowany podpisaniem tego kontraktu. Powiedziałbym, że jestem wszechstronnym kolarzem, lubię wszystkie dyscypliny i uwielbiam testować siebie, czy to na drodze, torze, czy w terenie. Zarówno CX, jak i kolarstwo górskie są bardzo bliskie mojemu sercu i mam nadzieję, że w nadchodzących latach będę je łączył z szosą. Moim pierwszym celem jest po prostu cieszyć się jazdą na rowerze, uczyć się i robić postępy. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich czuję, że jestem we właściwym miejscu, aby to zrobić

— dodał sam zainteresowany, czyli Jan Christen. Warto zapamiętać to nazwisko.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Fabian
Fabian

czyżby nowy Cancellara ?