fot. Tour of Estonia

Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała Tour of Estonia 2022. Dla Polki jest to już piąte zwycięstwo w sezonie.

W Estonii ścigają się nie tylko panowie, ale także panie, choć w nieco innej, jednodniowej formule. Inna była także charakterystyka ekip – startowało kilka zespołów klubowych, ale dominowały reprezentacje. Jedną z nich była reprezentacja Polski, która przyjechała w składzie: Patrycja Lorkowska, Dominika Włodarczyk, Monika Brzeźna, Dorota Przęzak, Agnieszka Skalniak-Sójka i Karolina Karasiewicz.

Polki spisały się fenomenalnie. Aż trzy z nich – Włodarczyk, Karasiewicz oraz Skalniak dojechały w czołowej czwórce, a w „10” zmieściła się jeszcze Brzeźna, która była 8. Bohaterką dnia mogła zostać tylko jedna z nich i okazała się nią 25-latka jeżdżąca na co dzień w ATOM Deweloper Posciellux Wrocław. Zawodniczka jeszcze dwa lata temu jeżdżąca w CCC Team zdominowała rywalki. Zaatakowała na 18 kilometrów przed metą i popędziła samotnie w kierunku mety.

To już jej kolejny sukces w tym sezonie. Wcześniej zdołała wygrać trzy etapy i klasyfikację generalną Gracia-Orlova, a także zająć 5. miejsce w GP della Liberazione i szóste w GP du Moribhan.

Wyniki Tour of Estonia 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments