fot. Israel Cycling Academy

Powoli zaczyna się ogłaszanie zawodników na kolejne lata. W związku z tym, że nie ma jeszcze okienka transferowego oficjalnie ogłaszać można jedynie ruchy ze swoich młodzieżówek, a jednym z takowych jest awans do worldtourowego Israel – Premier Tech 24-letniego Dereka Gee. Kanadyjczyk reprezentujący na ten moment Israel Cycling Academy podpisał umowę ważną do końca 2025 roku.

Pojawienie się nowego sponsora od sezonu 2022 w drużynie, którą dotychczas znaliśmy jako Israel – Start-Up Nation sprawiło, że w formacji musiało znaleźć się nieco miejsca dla Kanadyjczyków. Zapewne to było głównym, choć nie jedynym kryterium awansu sportowego Dereka Gee do worldtourowej formacji. Miał już okazję się z nią ścigać w tym roku w dwóch wyścigach – Gran Camiño, gdzie był 5. podczas jazdy indywidualnej na czas, a także w Mediolan-Turyn.

Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Dereka Gee w Izraelu – Premier Tech na trzyletnim kontrakcie, co jest oznaką naszego zaufania do niego i jego umiejętności. Ma imponujące doświadczenie jako kolarz torowy, co dało mu świetną bazę do rozwoju na szosie. Wyjątkowy występ Dereka w tym roku miał miejsce w jeździe na czas na Gran Camiño, gdzie w pewnym momencie wyglądało na to, że będzie blisko swojego pierwszego zwycięstwa i od tego momentu wiedzieliśmy, że nie możemy przegapić okazji zatrudnienia go w IPT. Oczywiście Kanada jest ważnym krajem dla naszego zespołu i jesteśmy dumni, że rozwijamy kolejne pokolenie kanadyjskich kolarzy i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć z nami Dereka przez następne trzy lata

— opowiadał po podpisaniu umowy z Kanadyjczykiem Kjell Carlström, dyrektor generalny izraelskiej drużyny.

Derek Gee z pewnością z optymizmem patrzy w przyszłość, choć na ten moment Israel – Premier Tech ma niemałe problemy z uzyskaniem licencji World Tour na kolejny sezon. We wszystkich słowach ten aspekt jest jednak zupełnie pomijany, tak jakby zła karta w rankingu miała się dla tej ekipy jeszcze odwrócić.

Moje dotychczasowe doświadczenia z Israel Cycling Academy i Israel – Premier Tech są niesamowite. ITT w Gran Camiño dało mi dużo pewności siebie. Wciąż mam przed sobą dużo pracy w temacie jazdy na czas, ale świadomość, że mogę walczyć o zwycięstwa w wyścigach na wysokim poziomie jest czymś, co jest osiągalne, ogromnie mnie motywuje. Wciąż próbuję znaleźć moje mocne strony na szosie, a w tym roku otrzymałem od zespołu możliwość startów w różnych typach wyścigów, aby pomóc mi to rozgryźć

— dodawał po podpisaniu nowej umowy sam zainteresowany, czyli Derek Gee.

Dla Israel – Premier Tech to drugi ruch z Israel Cycling Academy w tym roku. Wcześniej ogłoszono, że do głównej drużyny przejdzie także Marco Frigo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments