fot. AG2R Citroen Team

O zwycięstwo w Boucles de l’Aulne – Châteaulin między sobą walczyli bardzo mocni uciekinierzy. Najlepszym z nich okazał się Idar Andersen (Uno-X Pro Cycling), który popisał się piękną szarżą. Podium uzupełnili Jesus Herrada (Cofidis) i Stan Dewulf (AG2R Citroen Team).

Kolejna runda Pucharu Francji ponownie prowadziła po szosach Bretanii. Zawodnicy rywalizowali na 177-kilometrowej trasie ze startem i metą w Châteaulin. Wyścig był rozgrywany na trzech rundach, które obfitowały w krótkie, lecz miejscami strome pagórki.

fot. procyclingstats.com

Od początku wyścigu zawodnicy w peletonie byli bardzo aktywni, ale nikomu nie udawało się na dłużej odjechać od głównej grupy. Po około 30 kilometrach od peletonu oderwało się 26 kolarzy, w tym: Bryan Coquard (Cofidis), Matthieu Ladagnous, Jake Stewart (Groupama – FDJ), Clément Venturini (AG2R Citroën Team), Jan Bakelants, Laurens Huys (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux), Lorrenzo Manzin(TotalEnergies), Warren Barguil (Team Arkéa Samsic), Franck Bonnamour oraz Alexis Gougeard (B&B Hotels-KTM).

Duży odjazd pasował wszystkim ekipom, oprócz Uno-X Pro Cycling Team, której kolarze dyktowali tempo na czele peletonu i utrzymywali stratę do uciekinierów w granicach 30 sekund. Ostatecznie pierwsza grupa została złapana na niewiele ponad 100 kilometrów do mety.

Następnie wielu kolarzy – w tym: Jeremy Leveau, Samuel Leroux (Go Sport – Roubaix Lille Metropole), Pierre Rolland (B&B Hotels – KTM) i Nicolas Edet (Team Arkea Samsic) – próbowało oderwać się od peletonu, jednak ich akcje kończyły się niepowodzeniem. Około 70 kilometrów przed metą, od grupy odjechali: Clement Carisey (Go Sport – Roubaix Lille Metropole), Sander Armee, Jesus Herrada (Cofidis), Stan Dewulf (AG2R Citroën Team), Idar Andersen (Uno-X Pro Cycling Team), Paul Ourselin (TotalEnergies), Romain Hardy (Team Arkéa Samsic), Sebastian Schoenberger (B&B Hotels-KTM) i Axel Mariault (Team U Nantes Atlantique).

Czołówka przez kolejne kilkadziesiąt kilometrów utrzymywała około półminutową przewagę nad peletonem, na czele którego pracowali kolarze Groupama – FDJ i Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. Na 20 kilometrów do mety z ucieczki zaatakował Idar Andersen i, jak się później okazało, był to atak decydujący o końcowym zwycięstwie.

Norweg utrzymał przewagę i samotnie przeciął linię mety w Châteaulin. O dalszych miejscach zadecydował kilkuosobowy finisz, w którym najszybszy był Jesus Herrada. Podium uzupełnił Stan Dewulf.

Wyniki Boucles de l’Aulne – Châteaulin 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments