Zwycięstwem Idara Andersena zakończyła się tegoroczna edycja Sundvolden GP. Norweska jednodniówka swój finał miała na szczycie Krokkleiva i do końca w walce o zwycięstwo był tam Marcin Budziński. Finalnie Polak zajął 4. miejsce.

W Norwegii rozegrane w ten weekend zostaną 2 wyścigi jednodniowe drugiej kategorii. Pierwszy z nich, Sundvolden GP, poprowadzony został przez wiele lokalnych podjazdów, a jeden z nich prowadził na metę. Finałowa wspinaczka na Krokkleivę to było niemal 5 kilometrów o średnim nachyleniu 6,5%. W stawce znalazły się dwie polskie ekipy – Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team.

Norweska jednodniówka okazała się być bardzo selektywna. Spora część peletonu nie dotarła do mety, inni ponieśli dziś duże straty. Ton rywalizacji nadawali głównie zawodnicy Uno-X Mobility Development Team, którzy finalnie skończyli z dubletem – Idar Andersen wygrał przed Simonem Dalbym, acz długo w walce o zwycięstwo liczył się Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski). Polak finalnie zakończył tuż za podium – zajął 4. miejsce.

O ogromnym pechu może za to mówić Mateusz Kostański (Voster ATS Team). Lider drugiej polskiej grupy obecnej na starcie tego wyścigu złapał gumę na początku finałowego podjazdu, ale z braku możliwości otrzymania pomocy technicznej 25-latek z tym defektem dzielnie walczył i metę przeciął na 24. miejscu. Jutro Ringerike GP – kolejny pagórkowaty klasyk, w którym będzie szansa na rewanż dla polskiego kolarza.