Patryk Stosz, reprezentujący ekipę Voster ATS Team, zwyciężył w słoweńskim wyścigu GP Gorenjska, pokonując w finiszu Tilena Finksta (Adria Mobil) i Daniela Babora (Elkov-Kasper).

W niedzielę odbył się jednodniowy wyścig GP Gorenjska, prowadzący ze Snoviku do Cerklje na Gorenjskem. Wyścig składał się z dwóch pagórkowatych rund – pierwszą, 21-kilometrową, kolarze pokonywali trzykrotnie tuż po starcie. Decydująca część wyścigu rozegrała się natomiast na 16-kilometrowym okrążeniu (x5).

Ekipa Voster ATS Team stanęła dziś na starcie pagórkowatego GP Gorenjska w składzie: Szymon Krawczyk, Maciej Paterski, Krzysztof Parma, Patryk Stosz, Mateusz Grabis i Jakub Murias. Pagórkowata trasa wyścigu bardzo sprzyjała kolarzom polskiej ekipy, co widać po wynikach – w finiszu z kilkunastoosobowej grupy najszybszy był Patryk Stosz. Zawodnik urodzony w Kluczborku po licznych miejscach na podium odniósł upragniony, pierwszy triumf w wyścigu rangi UCI, pokonując w sprincie Tilena Finksta (Adria Mobil) i Daniela Babora (Elkov-Kasper). Na uwagę zasługuje też wysoka, piąta pozycja Jakuba Muriasa.

Warto wspomnieć, że kolarze Mariusza Witeckiego nie ścigali się w ten weekend tylko w Słowenii. W barwach Reprezentacji Polski w czeskim wyścigu RBB Tour udział wzięli: Kacper Peret, Damian Papierski, Mateusz Kostański, Artur Sowiński, Szymon Rekita i Paweł Cieślik. Trzydniowa impreza rozpoczęła się 12-kilometrową „czasówką”, w której zwyciężył Jan Kaspar (ATT Investments). W czołowej dziesiątce uplasowało się trzech zawodników Voster ATS Team – Szymon Rekita (6.), Artur Sowiński (8.; obaj +20 s) i Paweł Cieślik (10.; +21) – a także Damian Bieniek z TC SCOTT Chrobry Głogów (9.; +20 s). Drugiego dnia ponownie triumfował Jan Kaspar, wygrywając sprint z 22-osobowej grupy. Trzecie miejsce zajął natomiast Artur Sowiński, a w najlepszej dziesiątce finiszowali też: Mateusz Kostański, Igor Sęk (Region Warmia i Mazury) i Szymon Rekita.

Finałowy odcinek padł łupem innego kolarza ATT Investments – Daniela Sporyscha. Podium uzupełnili dwaj polscy kolarze: Mateusz Kostański oraz Piotr Mierzyński (TC SCOTT Chrobry Głogów). W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jan Kaspar, a na czwartym miejscu uplasował się Artur Sowiński.