fot. Mario Stiehl / HRE Mazowsze Serce Polski

Drugi z duńskich klasyków – Tour of Funen – zakończył się zwycięstwem Madsa Pedersena (Reprezentacja Danii) po finiszu z okrojonego peletonu. Na wysokim, szóstym miejscu, uplasował się Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski.

Wyścig Tour of Funen rozgrywał się na pagórkowatej trasie ze startem i metą w Middelfart. Na niespełna 190 kilometrach, organizatorzy ulokowali wiele krótkich podjazdów, w tym Svanninge (600 m; 6,8%) i Vissenbjerg (700 m; 4,7%). W zmaganiach wzięła udział ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, w składzie: Piotr Brożyna, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Mateusz Gajdulewicz i Adam Stachowiak.

fot. procyclingstats.com

Podobnie jak w przypadku wczorajszego Grand Prix Herning – którego znaczną część stanowiły sektory szutrowe – obsada niedzielnego Tour of Funen również była bardzo dobra. Mimo drugiej kategorii, na starcie pojawili się zawodnicy, którzy na co dzień ścigają się w ekipach WorldTeams – Mads Pedersen, Johan Price-Pejtersen i Mathias Norsgaard (Reprezentacja Danii).

Zgodnie z przewidywaniami, wyścig starały się kontrolować takie drużyny, jak: Uno-X Pro Cycling Team, Reprezentacja Danii, ABLOC CT czy Riwal Cycling Team, których kolarze wkładali dużo wysiłku w nadawanie tempa na czele peletonu. Doprowadziło to do złapania trzyosobowej ucieczki dnia i uszczuplenia grupy. Na rundach kilku kolarzy próbowało oderwać się od uszczuplonego peletonu, jednak wszystkie ataki były likwidowane.

O wygranej zadecydował finisz ze zredukowanej grupy, w którym najszybszy był Mads Pedersen, na co dzień ścigający się w worldteamowym Trek-Segafredo. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Elmar Reinders (Riwal Cycling Team) i Sebastian Kolze Changizi z Team ColoQuick. Wysokie, szóste miejsce zajął najlepszy z kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski – Marcin Budziński.

Wyniki Tour of Funen 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments