for. Real Betis

Hiszpańska drużyna Real Betis postanowiła uczcić kolejny dzień Juanpe Lópeza w maglia rosa, publikując fotomontaż, na którym znajduje się kolarz Trek-Segafredo ubrany w charakterystyczną różową koszulkę z barwami klubu z Sewilli. 

Środowy, jedenasty etap tegorocznej edycji Giro d’Italia jest siódmym dniem z rzędu, w którym López jest liderem klasyfikacji generalnej. W ten sposób kolarz Trek-Segafredo został Andaluzyjczykiem, który nosi ten trykot w Giro najdłużej w historii. Poprzednio najlepszy w tej statystyce był Antonio Gómez del Moral.

Kluby i drużyny sportowe z Andaluzji oraz z rodzinnej miejscowości Lópeza – Lebrija – w rozmaity sposób wyrażają radość z faktu, że ich krajan jest liderem drugiego największego wyścigu kolarskiego na świecie. Jednak w najciekawszy sposób zrobiła to drużyna Real Betis, której wiernym kibicem jest Juanpe López, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Na ten „projekt” maglia rosa odpowiedział Juanpe López, który napisał na Twitterze „Moje dwie miłości na jednym zdjęciu”, a przed etapem mówił dziennikarzom:

– Tak, widziałem koszulkę, którą zrobił Betis. Nie spodziewałem się tego – to jest niesamowite.

Poprzedni artykułVincenzo Albanese: „Piękny etap, naprawdę wymagający”
Następny artykułGiro d’Italia 2022: Sprint w Reggio Emilia dla Alberto Dainese
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments