fot. Závod míru juniorů

Za nami pierwsze dwa etapy Wyścigu Pokoju Juniorów – jednej z ważniejszych imprez dla tej kategorii wiekowej zaliczanego do Pucharu Narodów. Zarówno odcinek ze startu wspólnego w dniu wczorajszym jak i rozgrywana dziś rano czasówka padły łupem Mathieu Kockelmanna. Luksemburczyk jest rzecz jasna liderem całego wyścigu.

W dniu wczorajszym na zawodników czekało nieco ponad 100km ze startem i metą w miejscowości Litoměřice. Po drodze do pokonania było kilka podjazdów, acz meta znajdowała się na płaskim terenie. Jedyną trudnością była kostka brukowana znajdująca się na ostatnich metrach. Dziś rano z kolei na zawodników czekało 11km jazdy indywidualnej na czas, odcinek 2a tegorocznego Wyścigu Pokoju.

Na pierwszym etapie nie oglądaliśmy prawdziwej ucieczki dnia. Oznaczało to, że na wszystkich premiach walczyli mocni kolarze z głównej grupy, a sukcesy odnosili kolejno Mauro Brenner (Niemcy, górska), Niels Michotte (Luksemburg, oba lotne finisze) oraz António Morgado (Portugalia, drugi podjazd).

O wygranej zadecydował finisz z prawie 50-osobowej grupy. W tym najmocniejszy był kolarz z Luksemburga – Mathieu Kockelmann. 18-latek pewnie ograł swoich rywali, a w peletonie znalazł się jeden z Polaków – Filip Gruszczyński.

Wyniki 1. etapu Wyścigu Pokoju Juniorów:

Nagranie z przebiegu etapu:

Dziś rano na kolarzy czekała z kolei dość krótka, 11-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Tu ponownie po wygraną sięgnął Mathieu Kockelmann, który o 3 sekundy ograł Emila Herzoga. Warto podkreślić, że szósty zawodnik stracił już prawie pół minuty. Najlepszym z Polaków okazał się być Dominik Ratajczak, zajął 14. miejsce.

Wyniki 2. etapu Wyścigu Pokoju Juniorów:

Poprzedni artykuł„La Gazzetta dello Sport”: Giro, Ti Amo [przegląd prasy]
Następny artykułAttila Valter: „Postaram się zaskoczyć wszystkich i siebie samego, ale niczego nie mogę obiecać”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments