fot. TT Ed Laverack

Ed Laverack to Brytyjczyk specjalizujący się w górskich jazdach indywidualnych na czas. Był on mistrzem Wielkiej Brytanii w tej specjalności w 2019 roku, a także przez 7 lat ścigał się na kontynentalnym poziomie w różnych ekipach z Wysp. 

27-latek wykorzystał swoją najmocniejszą stronę by zostać właścicielem jednego z najbardziej prestiżowych KOM-ów w aplikacji Strava, mowa o podjeździe Sa Calobra. Wzniesienie mierzy 9400 metrów a średnie nachylenie wynosi 7%, Majorka to popularny kierunek dla zawodowych kolarzy, by szczególnie w zimowym okresie szlifować swoją formę na nadchodzące zmagania. Do tej pory najszybszy czas przejazdu tego segmentu należał do Kolumbijczyka Sebastiana Henao i wynosił on 24 minuty oraz 54 sekundy, dalsze miejsca zajmowali między innymi: Simon Yates, Gianni Moscon czy Ian Boswell.

Laverack był szybszy o 18 sekund notując wynik 24 minuty i 36 sekund. By osiągnąć ten wynik Brytyjczyk musiał wygenerować w tym czasie moc 378 watów, co przy jego wadze wynoszącej około 60 kilogramów, daje nam imponujące 6.3 watów na kilogram. Średnia kadencja z jaką kręcił Ed to 90 obrotów na minutę, natomiast jego średnie tętno osiągnęło wartość 175 uderzeń na minutę, najtrudniejszy moment w samej końcówce to 187 uderzeń.

fot. Strava Ed Laverack

Brytyjczyk dzieli się przemyśleniami ze swoich treningów nagrywając materiały wideo, które umieszcza na swoim kanale na YouTube, który znajdą państwo TUTAJ. Na temat tego segmentu wypowiedział się tak:

Wow! Nie mogę uwierzyć, że wszystko się udało. To zdecydowanie było warte tak wczesnej pobudki. Zero ruchu, słaby wiatr, jedynie lekkie podmuchy w twarz bliżej szczytu. Dziękuję wszystkim, którzy śledzili moje przygotowania i intensywnie mnie wspierali. Stawiajcie sobie cele i realizujcie je, ale nigdy nie zapominajcie by czerpać z tego radość!

Poprzedni artykułNajdłuższe 4 dni świata – zapowiedź 4 Jours de Dunkerque 2022
Następny artykułGiro d’Italia 2022: Bahrain-Victorious i Team BikeExchange-Jayco z wszystkimi siłami na generalkę
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
janus
janus

autor tekstu pomylił się o jedno zero podając wysokość

Łukasz
Łukasz

Jak się już czepiamy to te 9400m to długość podjazdu 🙂
Wzniesienie (jako różnica najwyższego i najniższego punktu nad poziomem morza) to około 660m, co daje średnie nachylenie 7%