fot. Krzysztof Maksel/Karpacki Wyścig Kurierów

Triumfem Miki Heminga (ATT Investments) zakończył się drugi etap Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka. Na podium finiszowali też Nicolo Buratti (Cycling Team Friuli ASD) oraz reprezentant Polski, Damian Papierski, ścigający się na co dzień w Voster ATS Team.

Peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka wjechał dziś do Polski i rywalizował na 148-kilometrowym etapie z Piwnicznej-Zdroju do Niedzicy. Po drodze zawodnicy musieli zmierzyć się z wieloma podjazdami, oznaczonymi jako górskie premie. Ulokowano je w Skrudzinie, Szczerezu, Modyniu, Falsztynie, Sromowcach Wyżnych, a także na Przełęczy Knurowskiej i Przełęczy Snożka. Na trasie do zdobycia były też punkty i bonusowe sekundy na lotnych premiach LOTTO w Kamienicy i Niedzicy.

fot. procyclingstats.com

Od startu w Piwnicznej-Zdroju kolarze jechali bardzo aktywnie i starali się oderwać od peletonu. Mimo tego początkowo wszystkie ataki były neutralizowane – na pierwszej górskiej premii, w Skrudzinie, jako pierwszy zameldował się Andrea Debiasi (Cycling Team Friuli ASD). Po podjeździe ponownie kilku kolarzy chciało zawiązać odjazd. Najdłużej na czele utrzymywał się Sebastian Putz (Reprezentacja Austrii), który wygrał górską premię w Szczerezu, lecz niedługo później podzielił losy współuciekinierów i został doścignięty przez grupę.

Przed wspinaczką pod Modyń, od peletonu oderwali się Marckus Njor (IBT-BH Carl Ras) i Frank van den Broek (JEGG-DJR Academy), którzy wypracowali sobie około 2 minuty przewagi. Duńsko-holenderski duet dzielił się punktami na lotnych i górskich premiach – Njor triumfował na tych pierwszych, natomiast Van den Broek jako pierwszy przecinał kreski na szczytach podjazdów.

W drugiej połowie etapu przewaga uciekinierów nad peletonem, podzielonym przez wzniesienia i kraksę, stopniowo malała. Zostali oni złapani niedługo po górskiej premii na Przełęczy Snozka, na którą jako pierwszy wjechał Marckus Njor. Chwilę później na atak zdecydował się jego zespołowy kolega, Frederik Thomsen. Do uciekającego Duńczyka doskoczyło jeszcze kilku zawodników, ale ostatecznie to finisz z peletonu zadecydował o zwycięstwie na drugim etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka. Najszybszy był Mika Heming (ATT Investments), któr

W czołowej dziesiątce finiszowali też dwaj inni polscy zawodnicy – Michał Pomorski (HRE Mazowsze Serce Polski) oraz Piotr Mierzyński (TC Chrobry SCOTT Głogów), którzy zajęli odpowiednio szóste i dziewiąte miejsce. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Fran Miholjević (Cycling Team Friuli ASD), mający 8 sekund przewagi nad Martinem Marcellusim z Bardiani-CSF-Faizane. Najwyżej z Polaków, na 7. lokacie, plasuje się trzeci zawodnik dzisiejszego etapu, Damian Papierski.

Koszulkę najlepszego górala Presovski Kraj po drugim etapie założył Frank van den Broek, w trykocie lidera klasyfikacji aktywnych LOTTO do jutrzejszego etapu przystąpi Marckus Njor, natomiast najlepszym kolarzem klasyfikacji U21 Małopolska jest lider wyścigu, Fran Miholjević.

Wyniki drugiego etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2022:

Poprzedni artykułItamar Einhorn: „Czuję, że jestem coraz lepszy”
Następny artykułNajdłuższe 4 dni świata – zapowiedź 4 Jours de Dunkerque 2022
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments