Team Movistar / Liege-Bastogne-Liege

Staruszka, czyli liczący sobie najwięcej wiosen spośród wszystkich monumentów, to klasyk na swój sposób wyjątkowy. Na liście startowej spotykają się bowiem specjaliści od wyścigów jednodniowych z kolarzami kojarzonymi raczej z etapówkami, w tym tymi trzytygodniowymi. Ci drudzy stanowić będą o sile Movistar Teamu i Cofidisu.

5 sukcesów w Walońskiej Strzale i „tylko” 4 wygrane w Liège-Bastogne-Liège – to aktualny dorobek żegnającego się powoli z zawodowym peletonem Alejandro Valverde w tych klasykach. Nieproporcjonalnie, nieprawdaż? Hiszpan stanie przed swoją ostatnią szansą na poprawienie tego niesamowitego bilansu oraz dołączenie na liście osób mających 5 triumfów w Staruszce Eddy’iego Merckxa, najbardziej utytułowanego kolarza w historii tego monumentu.

U boku żywej legendy zobaczymy skład, który spokojnie mógłby stanąć na starcie któregoś z Wielkiego Touru. Pomocnikami, bo ciężko uwierzyć, że kimś więcej, będą m.in. Enric Mas i Carlos Verona, a to oznacza, że popularny El Bala nie musi się obawiać o to, że jego koledzy spłyną na podjazdach. Czy Hiszpan zrobi sobie prezent w przeddzień swoich 42. urodzin? Na co go stać na mecie w Liège? Tego dowiemy się już w niedzielę.

Skład Movistar Team na 108. Liège-Bastogne-Liège:
Alejandro Valverde, Enric Mas, Gregor Mühlberger, Carlos Verona, Gorka Izagirre, Oier Lazkano, Lluís Mas

Podobną strategię co hiszpańska formacja wybrała też francuska grupa Cofidis. W składzie znalazło się miejsce dla zawodników kojarzonych raczej z zmaganiami w wyścigach etapowych, a każdy z siódemki tej ekipy potrafi jeździć po górach. Nie ma co jednak oczekiwać za wiele po tej drużynie – jedynie Ion Izagirre w historii był w top5 Staruszki. Pozostali, w większości, notowali dobre miejsca, ale do ataku kolarze Cofidisu ruszą raczej z drugiego czy nawet trzeciego szeregu. Czy La Doyenne będzie bodźcem, który pozwoli francuskiej ekipie wrócić do walki o utrzymanie w World Tourze? Dobre miejsce na mecie z pewnością byłoby takowym.

Skład Cofidisu na 108. Liège-Bastogne-Liège:
Ion Izagirre, Guillaume Martin, Simon Geschke, Jesús Herrada, Anthony Perez, Victor Lafay, Rémy Rochas

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments