fot. ASO/Pauline Ballet

TotalEnergies podał swój skład na Paryż-Roubaix 2022. Nie znalazł się w nim Peter Sagan.

Nieobecność kolarza, który w 2018 roku w pięknym stylu wygrał „Piekło Północy”, nie jest wielką niespodzianką. Początek przygody Słowaka z zespołem, do którego przeszedł kilka miesięcy temu z BORA-hansgrohe, nie jest bowiem zbyt udany. Kolarz, mający być nową twarzą ekipy notorycznie boryka się z problemami zdrowotnymi. Jego przygotowania do sezonu zakłóciło zakażenie Covid, a później problemy żołądkowe zmusiły go do wycofania się z Tirreno-Adriatico.

Niestety po tym wydarzeniu kłopoty wcale go nie opuściły – w zeszłym tygodniu próbował znaleźć właściwą formę podczas Circuit Cycliste Sarthe, ale niestety i ten wyścig musiał opuścić przedwcześnie z powodu bólu w klatce piersiowej.

O nieobecności Słowaka w „Piekle Północy” już w ubiegłym tygodniu pisała „La Gazzetta dello Sport”. Teraz plotki te potwierdziły się – TotalEnergies podał swój skład i rzeczywiście zabrakło w nim trzykrotnego mistrza świata. Znaleźli się w nim za to jego dwaj wieloletni przyboczni – Maciej Bodnar i Daniel Oss, a także zwycięzca wyścigu z 2014 roku – Niki Terpstra.

Mimo wszystko, wydaje się, że to nie oni będą grali pierwsze skrzypce we francuskiej ekipie. Tymi kolarzami, na których warto zwrócić szczególną uwagę są „wieczny czarny koń” Anthony Turgis oraz Dries Van Gestel – trzeci zawodnik ostatniego Gandawa-Wevelgem.

Skład TotalEnergies na Paryż-Roubaix 2022:

Zdjęcie

 

Poprzedni artykułBelgrad-Banja Luka 2022: Alan Banaszek wygrywa 4. etap
Następny artykułParyż-Roubaix 2022: Wypowiedzi przed wyścigiem mężczyzn
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments