Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski po raz trzeci stanie na starcie Belgrade-Banjaluka – w ostatnich dwóch startach na bałkańskim szosach podopieczni Dariusza Banaszka wygrali klasyfikację generalną.

Belgrade-Banjaluka to etapówka, która nosi rangę UCI 2.1 i prowadzi przez dwa kraje – rozpoczyna się w Serbii, a kończy w Bośni i Hercegowinie. W tym roku dla kolarzy przygotowano pięć etapów, w tym jazdę drużynową na czas.

Historia wyścigu sięga 2007 roku, ale ostatnie edycje zdominowali Polacy oraz zawodnicy polskich drużyn – w ubiegłym roku wygrał Mihkel Räim, a dwa lata temu triumfował Jakub Kaczmarek (obaj HRE Mazowsze Serce Polski).

„Belgrade-Banjaluka to wyścig, z którego mamy świetne wspomnienia, gdyż wygraliśmy go dwukrotnie – w 2020 triumfował „Bobo”, a rok temu Miku. Mamy jednak świadomość, że każda edycja to nowe rozdanie. Oczywiście postaramy się nasze doświadczenie wykorzystać. Większość składu kilka dni temu wróciła z dalekiej Tajlandii, dopiero po pierwszym etapie zobaczymy jak zregenerowali się po długiej podróży – jesteśmy dobrej myśli” – komentował przed startem dyrektor generalny drużyny, Dariusz Banaszek.

Z 7-osobowego składu mazowieckiej formacji, sześciu zawodników tydzień temu rywalizowało w Tour od Thailand – tam HRE Mazowsze Serce Polski wygrało dwa etapy (Marceli Bogusławski i Alan Banaszek), a także klasyfikację generalną (Alan Banaszek).

Zmagania rozpocznie 4-kilometrowa jazda drużynowa na czas rozgrywana w Belgradzie. Drugi etap jest zupełnie płaski, za to trzeciego dnia na kolarzy czeka etap z metą we Vlasenicy, gdzie ostatnie 25 kilometrów wiedzie delikatnie pod górę. Ostatnie dwa etapy zapowiadają potyczkę sprinterów.

Skład HRE Mazowsze Serce Polski na Belgrade-Banjaluka (13-17.04.2022): Adrian Banaszek, Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments