fot. Alpecin-Fenix

Za nami trzeci sprinterski pojedynek w ramach największej imprezy etapowej na pograniczu europejsko-azjatyckim. Tym razem po triumf sięgnął Jasper Philipsen, który na finiszu ograł Kadena Grovesa oraz Miguela Angela Fernandeza. Liderem został dzisiejszy zwycięzca.

Trzeciego dnia na kolarzy czekał bardzo krótki etap z Çeşme do İzmiru, a konkretnie położonego na północ od centrum dystryktu Karşıyaka. Praktycznie płaska trasa teoretycznie wróżyła sprinterski pojedynek, ale większość odcinka rozgrywała się na wybrzeżu, na którym zapowiadany był boczny wiatr o porywach nawet do 40km/h.

Profil wysokości

Tuż po starcie zaczęła się intensywna walka o znalezienie się w odjeździe dnia. Ostatecznie udało się oderwać szóstce kolarzy, a byli to Scott McGill i Noah Granigan (Wildlife Generation), Léo Bouvier (Bike Aid), Vitaliy Buts (Sakarya BB Pro Team), Peio Goikoetxea (Euskaltel – Euskadi) oraz Umberto Poli (Team Novo Nordisk).

Na premii „tureckich skarbów” pierwszy był Scott McGill, acz prowadzenie w tymże zestawieniu przejął drugi Vitaliy Buts. Punkty na szczycie 4. kategorii zgarnął z kolei Noah Granigan, tym samym powiększając swoją przewagę w tej klasyfikacji. Niedługo później ucieczka zredukowała się do 5 nazwisk – Ukrainiec odpuścił sobie w niej jazdę.

Harcownicy nawet przez chwilę nie mieli 2 minut przewagi – trzymano ich dziś na wyjątkowo krótkiej smyczy. Dotrwali oni jednak do lotnej premii i tam też triumfował kolarz Wildlife Generation – kolejny finisz wygrał Scott McGill, który dzięki bonifikacie miał szansę wskoczyć do pierwszej piątki klasyfikacji generalnej po etapie.

Pracę w peletonie wykonywali głównie Sam Bewley (Team BikeExchange – Jayco) i Thomas De Gendt (Lotto Soudal) i w ten oto sposób dotarliśmy aż na ostatnie kilometry. Na nich peleton zaskoczyć atakiem próbował jeszcze Ahmet Örken (Wildlife Generation), acz Turek nie miał szans z rozpędzonymi rywalami.

Ostatni kilometr najlepiej rozpoczęły pociągi Team BikeExchange – Jayco oraz Team DSM, finisz na 300m przed metą zapoczątkował Kaden Groves, ale Australijczykowi zabrakło mocy przed kreską i wyprzedził go Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix). Belg został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki 3. etapu Presidential Cycling Tour of Türkiye:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments