fot. Tormans Cyclo Cross Team

Bardzo ciekawe transfery poczyniła formacja Alpecin-Fenix, a konkretnie Development Team belgijskiej formacji. Na sezon szosowy dołączą do nich mocni specjaliści od walki w przełajach – aktualny mistrz świata do lat 23 Joran Wyseure, a także Emiel Verstrynge i Toon Vandebosch.

Co szczególnie ciekawe pierwsza dwójka w sezonie zimowym reprezentuje barwy Tormans Cyclo Cross Team, czyli przełajowej formacji powiązanej mocno z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Toon Vandebosch miał z kolei jeździć w tym roku w drużynie Pauwels Sauzen – Bingoal, której zawodnikiem był od lat.

Czy takie przetasowania na sezon szosowy wpłyną na przyszłość tych zawodników pod kątem startów w przełajach? Jakie wyniki ci trzej młodzi panowie pokażą w startach szosowych? Czas pokaże, ale z pewnością są to bardzo ciekawe ruchy, a druga formacja Alpecin-Fenix zyskała trzech świetnych zawodników. W 14-osobowym składzie belgijskiej drużyny znajdziemy też m.in. Nielsa Vandeputte, Henri Uhliga czy zwycięzcę Zwift Academy – Australijczyka Alexa Bognę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments