fot. Korona Gór Sowich

Pomimo że tegoroczna edycja CCC Tour Grody Piastowskie została odwołana, amatorskie ściganie odbędzie się na trasach Jaworskiej Pajdy Chleba i Korony Gór Sowich. Zapraszamy amatorów do przyjazdu na Dolny Śląsk, szczególnie tych, którzy lubią jazdę w górach. Przewyższenie na obydwu wyścigach oscyluje w granicach 1000m!

Dwa majowe dni, dwie piękne imprezy dla amatorów na Dolnym Śląsku – tak właśnie zapowiada się tegoroczna Jaworska Pajda Chleba oraz Korona Gór Sowich. Organizatorzy szykują dla uczestników kawał pięknego ścigania.

7 maja 2022
Mała Jaworska Pajda Chleba -46,3 km
Duża Jaworska Pajda Chleba -65,3 km
Start i meta na rynku w Jaworze, największa trudność na trasie to podjazd pod Bogaczów, długość około 3km, średnie nachylenie 6%, maksymalne powyżej 11%. Uczestnicy Dużej Pajdy pokonają go dwukrotnie. Pierwsza selekcja dla obydwu grup nastąpi zaraz po starcie na kilkukilometrowym podjeździe w kierunku Myśliborza i Myślinowa.

Regulamin i zapisy na stronie Akces-Sport.

8 maja 2022
Korona Gór Sowich – 64,7 km
Start i meta w Nowej Rudzie, na trasie trzy trudne podjazdy, a konkretnie Przełęcz Woliborska, długość podjazdu 5km, średnie nachylenie 4%, maksymalne ponad 8%, następnie Przełęcz Srebrnogórska, długość podjazdu 4km, średnie nachylenie 6%, maksymalne ponad 11%, a na koniec bez wątpienia największa trudność dla uczestników, czyli dojazd na metę, która zlokalizowana jest na Górze św. Anny w Nowej Rudzie, długość pojazdu 2,6km, średnie nachylenie 9%, maksymalne powyżej 14%. W tym roku rozpoczynamy II edycję czteroletniego wyścigu, II etap Piława Górna – 2023, III etap Twierdza Srebrna Góra – 2024, IV etap Pieszyce – 2025. Do skompletowania będzie ponownie czteroczęściowy medal w okolicznościowym etui.

Regulamin i zapisy na stronie Akces-Sport.

Poprzedni artykułJumbo-Visma bez Wouta van Aerta na Amstel Gold Race
Następny artykułAlpecin-Fenix wzmacnia się o specjalistów od przełajów – dołącza m.in. Joran Wyseure
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments