Fot. naszosie.pl

Kalendarz amatorskich imprez w sezonie 2020 zaczyna nabierać rumieńców. Jedną z popularniejszych imprez na Dolnym Śląsku z pewnością będzie Korona Gór Sowich, której trasę dziś poznaliśmy.

Wyścig rozgrywany w jednym z najbardziej kolarskich pasm górskich w naszym kraju, od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Związane to jest także z tym, iż trasy przygotowywane przez Bogdana Rzepkę i jego współpracowników są z reguły naprawdę ciężkie. Dobrym tego przykładem była zeszłoroczna edycja, kiedy to do mety prowadził trudny, dwukilometrowy podjazd o średnim nachyleniu około 10%.

Tym razem amatorzy powinni mieć nieco łatwiej. Na trasie wokół Ostroszowic (malutkiej miejscowości znanej głównie z produkcji mebli) liczącej 50,6 kilometra, do pokonania będą w sumie 4 podjazdy. Najtrudniejszym z pewnością będzie ten pod przełęcz Woliborską, liczący około 5 kilometrów przy średnim nachyleniu 6,5%. Nieco łatwiejsze wydają się być za to wspinaczki pod Przełęcz Srebrną i Myśliszów. Krótki podjazd w miejscowości nieopodal mety będzie jednak decydujący. Dodatkowo warto wspomnieć, że na nieco ponad kilometrze średnie nachylenie dochodzi do 10%, a w końcówce stromizna dochodzi nawet do 15%.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Zapisy na majową imprezę powinny rozpocząć się lada moment. Liczba miejsc prawdopodobnie nie będzie ograniczona. Póki co jednak nie otrzymaliśmy bardzo dokładnych informacji od organizatora.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments