jawor24h.pl / CCC Tour Grody Piastowskie

Od kilku lat organizatorzy CCC Tour – Grodów Piastowskich dbają także o amatorską stronę ścigania. W sezonie 2019 ponownie każdy będzie miał możliwość zmierzyć się z trudnymi trasami na Dolnym Śląsku.

Podobnie jak w poprzednich latach, amatorzy będą mogli zmierzyć się w Jaworskiej Pajdzie Chleba i Koronie Gór Sowich. Tym razem jednak organizatorzy przygotują też trzecią imprezę, zwaną Złotą Wstęgą Kaczawy. Przejdźmy teraz do szczegółów.

Jaworska Pajda Chleba – 11.05.2019

Ściganie dookoła Jawora, podobnie jak w poprzednich latach, będzie pełna krótkich i trudnych wzniesień. Organizatorzy przygotowali dwa dystanse – mały (45,3 km) oraz duży (64,3 km). Rywalizacja zostanie jednak rozegrana na dokładnie tej samej trasie. Ściganie rozpocznie i zakończy się bowiem w Jaworze, lecz najważniejsze rozegra się na podjeździe pod Stanisławów, który, choć krótki, ze względu na nachylenie powinien dać się zawodnikom we znaki.

Korona Gór Sowich – 12.05.2019

Następnego dnia na amatorów będzie czekać prawdziwa przeprawa przez piekło. Przyjdzie bowiem czas na zmierzenie się z Koroną Gór Sowich, która po raz trzeci powinna oddzielić chłopców od prawdziwych mężczyzn. Tym razem start i meta usytuowane będą w Nowej Rudzie, choć, co niezmiernie cieszy, ostatnie dwa kilometry staną pod znakiem stromej wspinaczki pod Górę Świętej Anny. Wcześniej natomiast peleton będzie musiał zmierzyć się z Przełęczą Woliborską oraz Przełęczą Srebrną.

Złota Wstęga Kaczawy – 08.06.2019

Na koniec nowy wyścig, czyli Złota Wstęga Kaczawy. W tym przypadku ponownie organizatorzy przygotowali dwa dystanse – mini (28,3 km) oraz mega (74,8 km). W obu przypadkach rywalizacja rozpocznie i zakończy się w Złotoryi, lecz dłuższy z wyścigów zostanie dodatkowo poprowadzony przez długą rundę, na której do pokonania będzie podjazd pod Podgórki. Zgodnie z informacjami podawanymi przez organizatora, także ta impreza ma być przygotowywana cyklicznie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments