fot. VeloBank Via Dolny Śląsk

Pierwszy dzień Kolarskiego Weekendu w Złotoryi i Gminie Złotoryja za nami. Kolejna edycja tegorocznego cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk przeszła do historii, a szosowe ściganie odbywało się na dwóch dystansach: 75 i 54 km. Złota Wstęga Kaczawy kończyła się widowiskowym finiszem na złotoryjskim Rynku. Złota Wstęga Kaczawy to pięknie poprowadzony wyścig oferujący nie tylko długą wymagającą trasę, ale też przepiękne widoki. Jazda w kolarskim peletonie daje z pewnością zupełnie inną perspektywę na podziwianie Krainy Wygasłych Wulkanów.

Po starcie wszystkich grup odbyły się również wyścigi dla dzieci – Mała Wstęga Kaczawy.

W klasyfikacji PRO na dłuższym dystansie najszybszy okazał się Kamil Gromnicki (Road-racing.pl). Wyprzedził na mecie Michała Konradowskiego (Protour Racing Team) i Marcina Sieradzkiego (Inpeak Airtrainer Team). Drugą z klasyfikacji prowadzonych na dystansie 75 km, czyli SPORT, wygrał natomiast Michał Szeszko przed Mateuszem Kowalczykiem (OŚ Racing Team) i Łukaszem Rozumkiem (Rybczyński Bikes Remmers Team).

Jeśli chodzi o rywalizację na dystansie 54 km, to wyścig w grupie ADVENTURE wygrał Łukasz Młynarski (Eroe Racing Club), drugi był Sergiusz Wieczorkiewicz (Team Optyk Okular Alchimowicz Bike), a trzeci Igor Kopaczewski (SKU Team). Kategorię HOBBY wygrał Kamil Partyczny (Fit Kwadrat) przed Antonim Proszowskim (UKKS Oriens Chojnów) i Marcinem Wojciechowskim (Seven Perceptus Team).

W tym sezonie na krótszych dystansach rywalizują również panowie z kategorii Masters 60+, a ich kategorie sięgają po zawodników, którzy mają ponad osiemdziesiąt lat i nadal aktywnie ścigają się w zawodach. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji open mastersów padły jednak łupem sześćdziesięciolatków – pierwszy był Zbigniew Soboń z M65 (Elmar Team), drugi Tomasz Nowak (Rawex Energy Saving, M65), a trzeci Dariusz Czarniecki (Rawex Energy Saving, M60).

Na dystansie 54 km rywalizowały w Złotoryi również kobiety, które wystartowały w swojej odrębnej, ostatniej grupie. Tutaj klasyfikację open wygrała Natalia Gulczyńska (Burza na Rowerze Team), drugie miejsce wywalczyła Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), a trzecie Aleksandra Szymkiewicz (Black Wire Team).

Link do pełnych wyników (klasyfikacje open i kategorie wiekowe):

https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5836

Więcej o wyścigu i cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk:

https://viadolnyslask.pl/

https://szosowyklasyk.pl/

Kolejna edycja cyklu odbędzie się 16 czerwca w Żmigrodzie.

https://bikemaraton.com.pl/

Poprzedni artykułDobra jazda Pawła Więczkowskiego w Maroku, od jutra Patryk Stosz i Piotr Brożyna powalczą na Mauritiusie
Następny artykułTour de France 2024: 2 etapy zagrożone po rozwiązaniu francuskiego rządu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments