fot. NIPPO-EF-Martigues

W ostatnim czasie warto przyglądać się afrykańskim wyścigu również ze względu na Polaków. Z dobrej strony w Tour of Maroc pokazał się Paweł Więczkowski, a od jutra w Wyścigu Dookoła Mauritiusu będą ścigali się Piotr Brożyna i Patryk Stosz.

Wczoraj dobiegł końca 10-etapowy wyścig Tour of Maroc, w którym startowała ekipa NIPPO-EF-Martigues – rozwojowa drużyna EF Education-EasyPost. Od tego roku jej zawodnikiem jest Paweł Więczkowski, wcześniej reprezentujący barwy między innymi Lubelskie Perła Polski.

Polak zanotował w Maroku trzy miejsca w czołowej dziesiątce – dwukrotnie był szósty, a wczoraj finiszował na 3. pozycji. Jak poinformował w mediach społecznościowych, przez pięć dni zmagał się z wysoką gorączką, przez co jego występ tym bardziej zasługuje na uznanie.

Od jutra ponownie będziemy mogli śledzić walkę Polaków w afrykańskim wyścigu. Wraz z ekipą Felt Felbermayr Patryk Stosz i Piotr Brożyna wystartują w Tour de Maurice na Mauritiusie, o czym informowaliśmy przy okazji Małopolskiego Wyścigu Górskiego, gdzie ścigali się obaj zawodnicy. Sprinter austriackiej formacji zafiniszował na 4. pozycji w Nowym Targu, gdzie wygrał inny zawodnik Felt Felbermayr, Felix Ritzinger, a Piotr Brożyna mocno przyczynił się do zwycięstwa Riccardo Zoidla na Przehybie.

W czterodniowym Wyścigu Dookoła Mauritiusu wystartują lokalne kluby i reprezentacje, ale na starcie staną też między innymi francuskie zespoły, a także Terengganu Cycling Team czy Team Storck – Metropol Cycling.

Poprzedni artykułPrimož Roglič: „To zdecydowanie coś, czego potrzebowaliśmy”
Następny artykułZa nami Słoneczna Złota Wstęga Kaczawy z cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk 2024
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek
Grzesiek

Wyścig dookoła Mauritiusu?
Poważnie coś takiego jest?

Czekam na Giro Watykanu.

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Grzesiek

Ale ma Pan świadomość, że Mauritius jest niewiele mniejszy od np. Słowenii czy większy od Estonii? Tak tylko rzucam przykłady, bo są tam rozgrywane są wyścigi wyższych kategorii, więc nie widzę czemu w Mauritiusie miano by się nie ścigać.

Grzesiek
Grzesiek

Nie lubię „Panowania”, ale pisząc poważnie Mauritius to wyspa ok 40 km x 60 km o powierzchni 2000 km.
Estonia to 45 000 km więc porównanie nietrafione.
Dla mnie totalna egzotyka i niemająca nic wspólnego z poważnym kolarstwem.
Wyjazd w turystycznym kierunku aby ścigać się z lokalnymi szosowcami to nie to bym chciał słyszeć o Polakach będących zawodowcami.

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Grzesiek

A ja oceniam Państwa po ludności, nie rozmiarze. Mówimy tu zatem po wyspie zamieszkanej przez 1,5 miliona osób.

Co do „turystycznego kierunku” – jest to wyścig drugiej kategorii jak każdy inny i udawanie, że nie ma kolarstwa poza Europą jest swoistą ignorancją.

El Wray
El Wray

Małe sprostowanie. Na ostatnim etapie Wyścigu Dookoła Maroka Paweł Więczkowski finiszował na 5 miejscu.