fot. INEOS Grenadiers

25-letni Eddie Dunbar wygrał klasyfikację generalną 37. Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Dla Irlandczyka z INEOS Grenadiers to zdecydowanie największy sukces w dotychczasowej karierze, nie może zatem dziwić jego ogromna radość.

Eddie Dunbar w swojej karierze przewinął się przez wiele ciekawych zespołów. Jako zwycięzca juniorskiego Trofeo Karlsberg trafił do brytyjskiej formacji kontynentalnej NFTO, ale już po roku przeszedł do kuźni talentów Axeon Hagens Berman. Dalej była ekipa Aqua Blue Sport, z której pod koniec 2018 roku przeszedł do Team Sky. W tej drużynie notował wiele wysokich miejsc w klasyfikacjach generalnych kolejnych imprez, osiągał to jednak jako najczęściej jako pomocnik.

Szczęście do Irlandczyka uśmiechnęło się podczas Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Teoretycznie na starcie nie wyglądał na lidera swojej ekipy, ba, można by bez problemu wskazać nawet inne drugie i trzecie noże w INEOS Grenadiers, ale to właśnie Eddie Dunbar uciekł na pierwszym etapie z Mauro Schmidem z Quick-Step Alpha Vinyl Team, następnego dnia przejął koszulkę lidera klasyfikacji generalnej, a później skutecznie ją obronił aż do końca.

Chłopaki wykonali świetną robotę przez cały tydzień – jechali naprawdę dobrze. Ostatniego dnia kręciliśmy na czele peletonu i kontrolowaliśmy rywalizację od początku do końca, było świetnie. Jestem wdzięczny wszystkim chłopakom za to, że we mnie wierzyli i wspierali mnie przez ostatnie kilka dni, abym utrzymał mój trykot. Fajnie jest w końcu wygrać i pokazać, jak bardzo jestem wdzięczny im i całemu personelowi

— opowiadał tuż po wyścigu Eddie Dunbar.

Jedyne, czego mogło zabraknąć Irlandczykowi, to wygrana etapowa. Tą osiągnął jego kolega klubowy, ostatecznie drugi w klasyfikacji generalnej, Ben Tulett. Dla 20-latka z INEOS Grenadiers to również pierwsza wygrana w karierze. Pełnię sukcesów brytyjskiej formacji dopełnił triumfator trzeciego odcinka – Ethan Hayter, którego łupem padła także klasyfikacja punktowa.

Zaznaczyliśmy swoja obecność we Włoszech od pierwszego dnia, aby pokazać, że mamy silną drużynę i był to super tydzień dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla Bena – osiągnął swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo i drugie miejsce w generalce. Pomimo trudów kolejnych etapów on zawsze był wysoko

— chwalił swoją ekipę Eddie Dunbar, zwycięzca 37. Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments