fot. ORLEN Wyścig Narodów

Nie samym ściganiem elity mężczyzn żyje człowiek. Pod egidą Gandawa-Wevelgem odbędzie się dziś siedem wyścigów, w tym aż sześć młodzieżowych. Na starcie zmagań juniorów i orlików stanie reprezentacja Polski.

Prawdziwe święto kolarstwa będzie miało miejsce dziś we Flandrii, gdzie odbędą się Gandawa-Wevelgem elity mężczyzn i kobiet. Oprócz ścigania na najwyższym poziomie, rozegrane zostaną wyścigi młodzieżowe, w kategoriach: junior młodszy, junior, a także mężczyźni U23. W rywalizacji juniorów i orlików weźmie udział reprezentacja Polski.

Szczególnie warto przyjrzeć się polskich juniorom, którzy będą kontynuować udaną jak dotąd kampanię belgijskich wyścigów. Sześcioosobowy skład utworzą: Hubert Grygowski, mistrz Polski – Kacper Hoppa, Dominik Ratajczak (UKS Copernicus CCC SMS Toruń), Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek), Dawid Wika-Czarnowski (FlandersColor-Galloo Team) oraz Marek Kapela (HRE Mazowsze Serce Polski). W ostatnim czasie najlepiej prezentowali się Hubert Grygowski i Marek Kapela – pierwszy z nich był szósty w Danilith Nokere Koerse i drugi w Guido Reybrouck. W drugim z tych wyścigów, na czwartej pozycji uplasował się Marek Kapela, który oprócz tego zwyciężył w belgijskiej imprezie Izegem-Kachtem.

W sześcioosobowym składzie do Belgii przyjechali też polscy orlicy, którzy również będą ścigać się w Gandawa-Wevelgem. Trzon składu stanowią kolarze zespołu HRE Mazowsze Serce Polski, których znalazło się tam aż czterech: Filip Prokopyszyn, Mateusz Gajdulewicz, Kacper Gieryk i Michał Pomorski. Oprócz nich, w belgijskim wyścigu wystartują Damian Papierski (Voster ATS Team) i Kacper Majewski (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier).

Polaków i Polki będziemy mogli oglądać też w wyścigach elity. Na starcie zmagań kobiet staną wracająca do ścigania Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) oraz Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), natomiast w peletonie mężczyzn zobaczymy Stanisława Aniołkowskiego (Bingoal Pauwels Sauces WB), Macieja Bodnara (TotalEnergies), a także biało-czerwony duet z Bahrain – Victorious, Filipa Maciejuka i Kamila Gradka.

Zapowiedź wyścigu elity mężczyzn można znaleźć TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments