fot. Marcel Jurian de Jong

Do końca 2024 roku swoją umowę z Baloise – Trek Lions przedłużył aktualny mistrz Europy w kolarstwie przełajowym Lars van der Haar. Tym samym 30-latek będzie mógł bezproblemowo nadal łączyć starty na szosie i „błotnej” odmianie sportu rowerowego.

Lars van der Haar jest tym samym kolejnym po Thibau Nysie zawodnikiem z umową ważną do końca 2024 roku w ekipie Baloise – Trek Lions. Ta formacja zatrudniająca najlepszych specjalistów od kolarstwa przełajowego na świecie startuje także na szosie pozwalając tym samym swoim zawodnikom na łączenie tych dyscyplin. 30-letni Holender ma zresztą z asfaltem sporo wspomnień – był m.in. przez 2 lata zawodnikiem worldtourowego Team Giant – Alpecin w sezonach 2015-16.

Czuję się dobrze w zespole i nie widzę powodu, aby go zmienić. Już pod koniec ubiegłego sezonu wskazałem mojemu menedżerowi, że chciałbym zostać w Baloise Trek Lions. Zespół wyraził również, że chce mnie zatrzymać. dyskusje szybko się zakończyły. Wszyscy chcieliśmy kontynuować naszą współpracę

— opowiadał o przebiegu rozmów kontraktowych Lars van der Haar.

Holender to aktualny mistrz swojego kraju, a także zwycięzca europejskiego czempionatu w kolarstwie przełajowym. Przez całą zimę ledwie kilka razy zabrakło go w pierwszej piątce zawodów, w których stawał na starcie.

Z moimi tytułami w Europie i Holandii, srebrnym medalem na Mistrzostwach Świata i zwycięstwami w Tabor i Gavere, miałem jeden z najlepszych sezonów w kategorii elita. Teraz chcę utrzymać ten poziom w nadchodzących sezonach i wyznaczać sobie nowe cele

— podsumował swój dorobek i plany cieszący się nową umową Holender.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments