fot. UAE Team Emirates

Pascal Ackermann po raz drugi w karierze wygrał wyścig Bredene Koksijde Classic. Jest to jednocześnie jego pierwsze zwycięstwo w barwach drużyny UAE Team Emirates. Oto, jak 28-letni sprinter skomentował swój sukces. 

O losach wyścigu Bredene Koksijde Classic zdecydował finisz peletonu rozgrywany przy wietrze w plecy. Tu najszybszy okazał się Pascal Ackermann, który rozpoczął swój finisz 300 metrów przed metą. Niemiec o pół koła pokonał drugiego Hugo Hofstettera (Arkéa-Samsic) oraz trzeciego Tima Merliera (Alpecin-Fenix), zwycięzcę sprzed roku.

– Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. Moja forma jest w ostatnich tygodniach naprawdę dobra, ale czegoś wciąż brakowało, by osiągnąć jakiś większy rezultat. Myślę, że czekałem zbyt długo z rozpoczęciem sprintów. Dlatego dzisiaj rozpocząłem wcześniej. Mam dobre wspomnienia z tego wyścigu, ponieważ wygrałem go kilka lat temu. Teraz nie mogę się już doczekać wyścigu De Panne. Moja forma jest dobra jak nigdy, więc czekam na więcej dobrych rezultatów. Jesteśmy zespołem i dzisiaj mogłem dać coś moim kolegom w postaci tego zwycięstwa. Chciałbym podziękować moim kolegom

– powiedział Pascal Ackermann cytowany przez oficjalną stronę internetową drużyny UAE Team Emirates.

Pełne sprawozdanie z wyścigu Bredene Koksijde można przeczytać TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments