Holenderskie media informują, że podwójny mistrz olimpijski z Pekinu w łyżwiarstwie szybkim Nils van der Poel jest przymierzany do testów w drużynie Jumbo – Visma.

25- letni Szwed to fenomen panczenów na długich dystansach co pokazał niedawno w Pekinie na 5000 i 10000 metrów. Na dłuższym dystansie pobił także rekord świata. Nie jest on w żaden sposób spokrewniony z Mathieu van der Poelem, ale już samo nazwisko przykuwa uwagę.

Wiadomo także, że właśnie kolarstwo było jedną z dróg przygotowań sportowca do IO. Z zapisów treningowych wynika bowiem, że spędzał na rowerze dziennie po 5 godzin w ciągu na przykład trzech tygodni. Dodatkowo jego deklaracja po igrzyskach była dość zaskakująca i enigmatyczna.

Myślę, że uzyskałem już wszystko w łyżwiarstwie. Nie jestem w stanie wspiąć się na wyższy poziom. Będę teraz jeździł rekreacyjnie. Sportowo czas na inne wyzwania

– powiedział Nils van der Poel.

Jednak nawet jeśli chciałby łączyć dwie dyscypliny to akurat w Jumbo – Visma jest to możliwe. Holendrzy mają bowiem oprócz drużyny kolarskiej także skład w łyżwiarstwie szybkim. Do doniesień mediów nie odniósł się jeszcze sam zainteresowany. Ekipa Jumbo – Visma także nie potwierdziła tych doniesień.

Poprzedni artykułOlympia’s Tour 2022: Holendrzy zdominowali drużynową jazdę na czas, HRE Mazowsze Serce Polski 8.
Następny artykułMediolan-San Remo 2022: Tadej Pogačar na czele składu UAE Team Emirates
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments