fot. UAE Team Emirates

La Primavera, czyli pierwszy monument sezonu 2022, zbliża się wielkimi krokami. Kolejną ekipą, która ogłosiła skład na Mediolan-San Remo jest UAE Team Emirates, na którego czele stanie Tadej Pogačar.

Już w sobotę czeka nas najdłuższy maraton kolarski w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej – w tym roku będą to 293km z Mediolanu do San Remo. Jednym z kandydatów do zwycięstwa z dystansu będzie bez wątpienia dominujący w tym sezonie Tadej Pogačar, który poprowadzi ekipę UAE Team Emirates w pierwszym monumencie w tym roku.

Nie mogłem prosić o lepszy początek roku. Cały zespół naprawdę ciężko pracował, więc myślę, że widać to w naszych wynikach jako grupy. Jestem podekscytowany przed Mediolan-San Remo. Meta nie jest zbyt daleko od miejsca, w którym mieszkam w Monako, więc znam trochę ostatnią część wyścigu i finałowe podjazdy

— opowiadał przed wyścigiem Tadej Pogačar.

Słoweniec z pewnością będzie obserwowany przez praktycznie wszystkich rywali, ale nie jest on jedyną opcją swojej ekipy na rozegranie tego wyścigu. W składzie znalazł się bowiem także Alessandro Covi, który od początku tego roku imponuje formą i udowodnił, że jest świetnym puncherem obdarzonym ogromną dynamiką.

Jak widzieliśmy w poprzednich edycjach, ten wyścig jest jednym z najtrudniejszych do wygrania i może zakończyć się wieloma rozwiązaniami. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mamy zespół przygotowany na wszystkie opcje, więc jesteśmy gotowi na wspaniałe widowisko

— zapowiedział przed monumentalnym Mediolan-San Remo Tadej Pogačar.

Oprócz powyższej dwójki skład uzupełnia Diego Ulissi, Davide Formolo, Ryan Gibbons, Jan Polanc i Oliviero Troia. Zespołem zarządzać będą Joxean Matxin Fernandez, Andrej Hauptman i Marco Marzano.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments