fot. ASO / Alex Broadway

Mniej prestiżowy brukowany klasyk GP de Denain (1.Pro), który zostanie rozegrany w czwartek 17 marca, przyciągnął na start kolarzy przygotowujących się do walki o najwyższe lokaty w tegorocznej edycji Tour de France.

Na trasie liczącego 200 kilometrów wyścigu GP de Denain znajduje się 19,4 km odcinków bruku. Kolarze pokonają je na sześciu sektorach znajdujących się na dwóch rundach wokół Denain. Zawodnicy nie będą mieli możliwości przejechania po dokładnie tych samych odcinków, co podczas piątego etapu Tour de France, ale bez wątpienia będą mogli zasmakować rywalizacji na kocich łbach.

– Nie startujemy tutaj z ambicją walki o zwycięstwo. Chcemy pojechać dobry wyścig, a zwłaszcza wiele się nauczyć. Dlatego właśnie wybraliśmy ten GP Denain trochę jako próbę generalną przed Tour de France, a Jonas Vingegaard i Primož Roglič staną razem na starcie. Byłoby miło, gdybyśmy uzyskali tutaj dobry wynik, ale naszym głównym celem jest to, aby zobaczyć, jak możemy wspierać Jonasa i Rogliča [na tego typu nawierzchni]

– powiedział Grischa Niermann, trener w drużynie Jumbo-Visma.

Poza Słoweńcem i Duńczykiem w składzie drużyny Jumbo-Visma będą kolarze, którzy mają ochotę powalczyć o dobry wynik w wyścigu GP de Denain. Są to chociażby David Dekker czy Lennard Hofstede, dla którego będzie to pierwszy wyścig w sezonie. Zespół uzupełniają Mick van Dijke, Pascal Eenkhoorn oraz Timo Roosen.

Ponadto na liście startowej zameldują się między innymi specjaliści od klasyków: Niki Terpstra (TotalEnergies), Oliver Naesen (AG2R Citroën), Dries De Bondt (Alpecin-Fenix), a także sprinterzy: Pascal Ackermann (UAE Team Emirates) oraz Jordi Meeus (BORA-hansgrohe).

Poprzedni artykułDanilith Nokere Koerse 2022: Tim Merlier najlepszym ze sprinterów
Następny artykułMark Cavendish: „Lubię wygrywać wyścigi, nieważne jakie”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Ile błędów można zmieścić w jednym tekście? Lecimy!

  1. Adam Yates nie startuje
  2. Pascal nazywa się Eenkhoorn, nie Eenkhorn
  3. Wyścig to GP de Denain, nie GP Denain (jeśli już skracać nazwę po coś)
  4. Lennard Hofstede po dobry wynik? Chłop, co od lat nigdzie nie rywalizował, ma 0 zawodowych zwycięstw i zaczyna sezon?
  5. Terpstra? No tak ze 100 lepszych kolarzy weźmie udział.

Dramat.

Michal
Michal

Pani Marto, czytam Was od dawna, bo mam dość jakiś eurosportowych głupot czy innych plotkarskich portali. Są tu treści super i sprawdzone (kocham zapowiedzi pani Aleksandry), ale z drugiej strony czasem jest straszne falowanie i pisanie niesprawdzonych informacji.

To podobno portal branżowy, wypadało by więc sprawdzać co się wrzuca. Chyba, że to Moscon wygrał Paryż-Roubaix rok temu, a tu jedzie Yates, choć ekipa na długo przed tym artykułem wrzuciła skład, że nie jedzie, wtedy nie ma tematu.