Ellen van Dijk (Trek – Segafredo) wygrała klasyfikację generalną wyścigu EasyToys Bloeizone Fryslân Tour. Na ostatnim etapie triumfowała Rachele Barbieri (Liv Racing Xstra).

Ostatni etap holenderskiego wyścigu rozgrywany był wokół Drachten i liczył 137 kilometrów. Także i dzisiaj trasa była płaska i można się było raczej spodziewać finiszu z większej grupki.

Bardzo długo nie udawało się odjechać od peletonu żadnym zawodniczkom. Sytuacja zmieniła się dopiero 60 kilometrów po starcie. Na akcję zdecydowały się Sofie van Rooijen (Parkhotel Valkenburg) i Myrthe Willemsen (Restore Cycling).

Jednak ich odjazd nie powiódł się i został szybko skasowany. W kolejny, ale tym razem samotny odjazd zabrała się Emily Meakin (AWOL O’Shea). Na 50 kilometrów przed metą Brytyjka miała 35 sekund przewagi.

Ekipa Jumbo – Visma szybko dogoniła samotną zawodniczkę, a podyktowane tempo spowodowało, że peleton mocno się naciągnął. Mischa Bredewold (Parkhotel Valkenburg) była kolejną harcowniczką. Grupa na moment „odpuściła” młodą Holenderkę i ta na 24 kilometry przed metą miała minutę i 40 sekund przewagi.

Mimo wielkich ambicji Bredewold nie miała szans z rozpędzonym peletonem. Jej odjazd przeszedł do historii na pięć kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował więc finisz z grupy.

Najszybsza okazała się Rachele Barbieri (Liv Racing Xstra). Kolejne miejsca zajęły Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling) i Alice Barnes (Canyon//SRAM Racing).

Klasyfikację generalną wygrała Ellen van Dijk (Trek – Segafredo).

Poprzedni artykułStrade Bianche 2022: Pogacar po 50-kilometrowej jeździe na solo
Następny artykułTadej Pogačar: „Nawet na ostatniej wspinaczce oglądałem się do tyłu”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments