Od kilku dni cała Polska solidaryzuje się z Ukraińcami – także ta kolarska. Kolejną tego oznaką jest przyjęcie do KTK Kalisz Ołeksandra Perlowskiego i Wasyla Worońskiego.

Obaj zawodnicy to juniorzy z Drohobycza. Według ProCyclingStats, ten pierwszy to 7. zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Ukrainy juniorów w wyścigu ze startu wspólnego. Drugi zajął 32 miejsce w mistrzostwach Ukrainy 2020 w jeździe indywidualnej na czas. Teraz klub z Kalisza będzie starał się zapewnić im jak najlepsze warunki do dalszego realizowania pasji.

Dziś do naszego klubu dołączyło dwóch zawodników z Ukrainy. To juniorzy z Drohobycza, Vasyl Voronskyi i Oleksandr Perlovskyi, którzy w najbliższym czasie będą trenować w naszym klubie. Dzięki temu, pomimo dramatu rozgrywającego się w ich Ojczyźnie, będą mogli uprawiać swoją ukochaną dyscyplinę sportową. A my będziemy się starać, żeby czuli się u nas jak najlepiej. Vasyl i Oleksandr – Witamy Was Bardzo Serdecznie w Kaliszu

– czytamy w oświadczeniu zespołu z Kalisza.

Przypomnijmy, że wcześniej pomoc ukraińskim sportowcom zadeklarował PZKol. Jak widać, przykład idzie z góry i bardzo dobrze – w końcu, jak podają portale zajmującą się poważniejszą tematyką niż kolarstwo, do Polski trafiło już ponad 600 tysięcy uchodźców z Ukrainy. I bardzo ważne jest to, żeby każda z tych osób mogła poczuć choć bardzo niewielką namiastkę normalności.

Poprzedni artykułVincenzo Nibali nie wystartuje w Strade Bianche i Tirreno-Adriatico
Następny artykułCztery polskie nazwiska na wstępnych listach startowych Strade Bianche
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments