fot. Marek Bala / naszosie.pl

1 Polak, 3 Polki, a do tego mnóstwo gwiazd – organizatorzy Strade Bianche podali wstępne listy startowe swojego wyścigu. 

Jeśli nic się nie zmieni, to jedynym polskim zawodnikiem, który przystąpi do wyścigu po białych drogach będzie Michał Kwiatkowski. To właśnie Polak będzie najbardziej utytułowanym spośród wszystkich uczestników tegorocznego wyścigu. W końcu jedynym obok niego kolarzem, który wygrał Strade Bianche więcej niż raz, jest Fabian Cancellara, który już od dawna cieszy się urokami emerytury.

Tyle że Polak nie będzie głównym faworytem zaplanowanej na sobotę imprezy. Wprawdzie zabraknie w niej ostatniego zwycięzcy – Mathieu van der Poela (o czym organizatorzy informowali już wcześniej), nie będzie też jego wielkiego rywala i poprzednika na sienejskim tronie – Wouta Van Aerta, ale wielkich postaci i tak nie zabraknie.

Będzie Julian Alaphilippe, który od momentu debiutu w tej imprezie, tylko raz, w specyficznej edycji z 2020 roku, zszedł z podium. Będzie Tadej Pogacar, który niczym Eddy Merckx z najlepszych czasów, chce wygrywać wszystko i wszędzie. Będą wreszcie tacy kolarze jak Asgreen, Benoot, Wellens, Moscon i cała paleta innych kolarzy mogących powalczyć o końcowy sukces.

Nawet w ekipie Polaka są inni, o których można to powiedzieć. Geraint Thomas, Richard Carapaz, Tom Pidcock… lista kolarzy, którzy wystartują w „Białych Drogach” wygląda naprawdę imponująco. Szkoda tylko, że tego samego nie można powiedzieć o ich startach w tym sezonie. Podobnie jak Kwiatkowski, żaden z nich nie zdołał jeszcze w 2022 zanotować choćby jednego godnego uwagi wyniku (chyba że liczyć zwycięstwo Carapaza w słabo obsadzonych mistrzostwach Ekwadoru w jeździe na czas). Oprócz nich na liście startowej znajduje się jednak także Carlos Rodriguez, który sezon rozpoczął zdecydowanie lepiej od nich.

Wśród pań natomiast zobaczymy trzy biało-czerwone flagi. Znajdą się one przy nazwiskach Katarzyny Niewiadomej, Marty Jaskulskiej oraz Marty Lach. Na liście rezerwowych znajduje się natomiast Karolina Kumięga, która na włoskich trasach pojawi się tak, czy inaczej, ponieważ na niedzielę ma zaplanowany start w Trofeo Oro in Euro.

Na trasie nie zabraknie także największych gwiazd z Annemiek Van Vleuten, Marianne Vos i Elisą Balsamo na czele…

Nie zabraknie także naszego wysłannika – Kacpra Krawczyka, który będzie nadsyłać do nas materiały z uczestnikami wyścigu.

Wstępne listy startowe Strade Bianche 2022

  • Mężczyźni:
ACT AG2R CITROEN TEAM FRA BOH BORA – HANSGROHE GER
1 VAN AVERMAET Greg BEL 51 KÄMNA Lennard GER
2 CALMEJANE Lilian FRA 52 GAMPER Patrick AUT
3 COSNEFROY Benoit FRA 53 HIGUITA GARCIA Sergio Andres COL
4 GALL Felix AUT 54 HINDLEY Jai AUS
5 SCHÄR Michael SUI 55 KONRAD Patrick AUT
6 VENDRAME Andrea ITA 56 SCHELLING Ide NED
7 VENTURINI Clement FRA 57 ZWIEHOFF Ben GER
D.S. DESSEL Cyril FRA D.S. ALDAG Rolf GER
D.S. JANNEL Didier FRA D.S. GASPAROTTO Enrico SUI
AFC ALPECIN-FENIX BEL DRA DRONE HOPPER – ANDRONI GIOCATTOLI ITA
11 DE TIER Floris BEL 61 ALBA BOLIVAR Juan Diego COL
12 GOGL Michael AUT 62 BAIS Mattia ITA
13 MEURISSE Xandro BEL 63 MERCHAN CARDONA Didier Norberto COL
14 OLDANI Stefano ITA 64 RAVANELLI Simone ITA
15 STANNARD Robert AUS 65 RESTREPO VALENCIA Jhonatan COL
16 THWAITES Scott GBR 66 ROJAS VEGA Brandon Alejandro COL
17 VERMEERSCH Gianni BEL 67 ZARDINI Edoardo ITA
D.S. LEYSEN Bart BEL D.S. CHEULA Gian Paolo ITA
D.S. ROODHOOFT Christophe BEL D.S. SPEZIALETTI Alessandro ITA
AST ASTANA QAZAQSTAN TEAM KAZ EFE EF EDUCATION – EASYPOST USA
21 MOSCON Gianni ITA 71 HUNDAHL Michael Valgren DEN
22 BASSO Leonardo ITA 72 CAICEDO Jonathan ECU
23 BATTISTELLA Samuele ITA 73 GUERREIRO Ruben Antonio POR
24 BOARO Manuele ITA 74 HEALY Ben IRL
25 GAZZOLI Michele ITA 75 NAKANE Hideto JPN
26 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL 76 SCULLY Tom NZL
27 VELASCO Simone ITA 77 VAN DEN BERG Marijn NED
D.S. MARTINELLI Giuseppe ITA D.S. BRESCHEL Matti DEN
D.S. ZANINI Stefano ITA D.S. VANMARCKE Ken BEL
TBV BAHRAIN VICTORIOUS BRN EOK EOLO-KOMETA CYCLING TEAM ITA
31 MOHORIC Matej SLO 81 ALBANESE Vincenzo ITA
32 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello ESP 82 BEVILACQUA Simone ITA
33 HAUSSLER Heinrich AUS 83 DINA Márton HUN
34 OSORIO CARVAJAL Alejandro COL 84 FANCELLU Alessandro ITA
35 PERNSTEINER Hermann AUT 85 GARCIA GONZALEZ Sergio ESP
36 TRATNIK Jan SLO 86 RIVI Samuele ITA
37 ZAMBANINI Edoardo ITA 87 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP
D.S. ŠTANGELJ Gorazd SLO D.S. HERNANDEZ Jesus ESP
D.S. VOLPI Alberto ITA D.S. ZANATTA Stefano ITA
BCF BARDIANI CSF FAIZANE’ ITA CGF GROUPAMA – FDJ FRA
41 VISCONTI Giovanni ITA 91 ASKEY Lewis GBR
42 CAÑAVERAL VARGAS Johnatan COL 92 DUCHESNE Antoine CAN
43 COVILI Luca ITA 93 LIENHARD Fabian SUI
44 GABBURO Davide ITA 94 LUDVIGSSON Tobias SWE
45 TONELLI Alessandro ITA 95 PACHER Quentin FRA
46 ZANA Filippo ITA 96 VALTER Attila HUN
47 ZOCCARATO Samuele ITA 97 VAN DEN BERG Lars NED
D.S. DONATI Alessandro ITA D.S. MADIOT Yvon FRA
D.S. REVERBERI Roberto ITA D.S. PINOT Julien FRA
IGD INEOS GRENADIERS GBR QST QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM BEL
101 PIDCOCK Thomas GBR 161 ALAPHILIPPE Julian FRA
102 CARAPAZ Richard ECU 162 ASGREEN Kasper DEN
103 KWIATKOWSKI Michal POL 163 DECLERCQ Tim BEL
104 RODRIGUEZ CANO Carlos ESP 164 DEVENYNS Dries BEL
105 THOMAS Geraint GBR 165 HONORÉ Mikkel DEN
106 TULETT Ben GBR 166 SCHMID Mauro SUI
107 TURNER Ben GBR 167 VANSEVENANT Mauri BEL
D.S. BOGAERTS Kurt BEL D.S. BRAMATI Davide ITA
D.S. TOSATTO Matteo ITA D.S. LODEWYCK Klaas BEL
IWG INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRIAUX BEL ARK TEAM ARKEA – SAMSIC FRA
111 HERMANS Quinten BEL 171 BARGUIL Warren FRA
112 BAKELANTS Jan BEL 172 DELAPLACE Anthony FRA
113 DELACROIX Théo FRA 173 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo COL
114 PETILLI Simone ITA 174 GESBERT Elie FRA
115 POZZOVIVO Domenico ITA 175 HARDY Romain FRA
116 ROTA Lorenzo ITA 176 RIOU Alan FRA
117 VAN DER HOORN Taco NED 177 RUSSO Clément FRA
D.S. PIVA Valerio ITA
D.S. VEUCHELEN Frederik BEL
IPT ISRAEL – PREMIER TECH ISR BEX TEAM BIKEEXCHANGE – JAYCO AUS
121 FUGLSANG Jakob DEN 181 MATTHEWS Michael AUS
122 BERWICK Sebastian AUS 182 BAUER Jack NZL
123 BIERMANS Jenthe BEL 183 BEWLEY Samuel NZL
124 CLARKE Simon AUS 184 KONYCHEV Alexander ITA
125 HOLLENSTEIN Reto SUI 185 MAAS Jan NED
126 NEILANDS Krists LAT 186 SCOTSON Callum AUS
127 SAGIV Guy ISR 187 SOBRERO Matteo ITA
D.S. COZZI Claudio ITA D.S. ALGERI Vittorio ITA
D.S. SØRENSEN Nicki DEN D.S. BATES Gene AUS
TJV JUMBO-VISMA NED DSM TEAM DSM NED
131 BENOOT Tiesj BEL 191 BARDET Romain FRA
132 BOUWMAN Koen NED 192 BRENNER Marco GER
133 DUMOULIN Tom NED 193 COMBAUD Romain FRA
134 GESINK Robert NED 194 HAMILTON Christopher AUS
135 KUSS Sepp USA 195 HEINSCHKE Leon GER
136 ROOSEN Timo NED 196 NIEUWENHUIS Joris NED
137 VADER Milan NED 197 TUSVELD Martijn NED
D.S. VAN DONGEN Arthur NED D.S. BROEKHUIZEN Wilbert NED
D.S. WYNANTS Maarten BEL D.S. WINSTON Matthew GBR
LTS LOTTO SOUDAL BEL TFS TREK – SEGAFREDO USA
141 WELLENS Tim BEL 201 BRAMBILLA Gianluca ITA
142 CAMPENAERTS Victor BEL 202 BARONCINI Filippo ITA
143 KRON Andreas DEN 203 CATALDO Dario ITA
144 SWEENY Harrison AUS 204 KAMP Alexander DEN
145 VAN GILS Maxim BEL 205 MOSCA Jacopo ITA
146 VAN MOER Brent BEL 206 SIMMONS Quinn USA
147 VERMEERSCH Florian BEL 207 SKUJINS Toms LAT
D.S. AERTS Mario BEL D.S. BAFFI Adriano ITA
D.S. DAVIS Allan AUS D.S. POPOVYCH Yaroslav UKR
 
151 MAS BONET Luis Guillermo ESP 211 POGACAR Tadej SLO
152 GONZÁLEZ RIVERA Abner PUR 212 BJERG Mikkel DEN
153 HOLLMANN Juri GER 213 COVI Alessandro ITA
154 OLIVEIRA Nelson POR 214 FORMOLO Davide ITA
155 RANGEL COSTA Vinicius BRA 215 LAENGEN Vegard Stake NOR
156 RUBIO Einer Augusto COL 216 SOLER Marc ESP
157 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo ESP 217 ULISSI Diego ITA
D.S. SCIANDRI Maximilian GBR D.S. HAUPTMAN Andrej SLO
D.S. MORI Manuele ITA

 

  • Kobiety:
SDW TEAM SD WORX ITA
1 VAN DEN BROEK-BLAAK Chantal NED
2 FISHER-BLACK Niamh NZL
3 KOPECKY Lotte BEL
4 MOOLMAN-PASIO Ashleigh RSA
5 SHACKLEY Anna GBR
6 VOLLERING Demi NED
R CECCHINI Elena ITA
R MAJERUS Christine LUX
DS* STAM Danny NED
VAI AROMITALIA BASSO BIKES VAIANO ITA
11 LELEIVYTE Rasa LTU
12 BALDUCCI Francesca ITA
13 BARONI Francesca ITA
14 CESULIENE Inga LTU
15 DEL SARTO Milena ITA
16 SERNISSI Gemma ITA
R MARCHESINI Giulia ITA
R SCARSELLI Lara ITA
DS* BALDI Paolo ITA
DS* FERRARI Matteo ITA
BPK BEPINK ITA
21 ZANARDI Silvia ITA
22 DRUMMOND Michaela NZL
23 HAJKOVA Markéta CZE
24 QUAGLIOTTO Nadia ITA
25 TEOLIS Jade FRA
26 VITILLO Matilde ITA
R CRESTANELLO Lara ITA
R ESCURSELL VALERO Elisabeth ESP
R SAVI Prisca ITA
DS* FILIPPONI Matteo ITA
DS* ZINI Walter ITA
BTW BORN TO WIN G20 AMBEDO ITA
31 CASASOLA Sara ITA
32 CHILI Anna ITA
33 CHILI Tatiana ITA
34 CLERICI Sofia ITA
35 LUCIANI Giulia ITA
36 SIMONI Giorgia ITA
R MAGRI Silvia ITA
R SGRISLERI Martina ITA
DS* AGOSTINELLI Samuel ITA
DS* CESARI Pietro ITA
CSR CANYON//SRAM RACING BLR
41 NIEWIADOMA Katarzyna POL
42 AMIALIUSIK Alena BLR
43 CHABBEY Elise SUI
44 CROMWELL Tiffany AUS
45 HARVEY Mikayla NZL
46 PALADIN Soraya ITA
R HARRIS Ella NZL
R ROOIJAKKERS Pauliena NED
DS* LAUKE Ronny GER
WNT CERATIZIT – WNT PRO CYCLING TEAM ITA
51 CONFALONIERI Maria Giulia ITA
52 ALESSIO Camilla ITA
53 ASENCIO Laura FRA
54 LACH Marta POL
55 NILSSON Hanna SWE
56 VIECELI Lara ITA
R SCHWEINBERGER Kathrin AUT
R SEIDEL Clea GER
DS* BALDINGER Dirk GER
TIB EF EDUCATION – TIBCO – SVB GBR
61 BANKS Elizabeth GBR
62 BORGHESI Letizia ITA
63 NEWSOM Emily USA
64 POIDEVIN Sara CAN
65 SHAPIRA Omer ISR
66 SMITH Abi GBR
R EWERS Veronica USA
R HAMMES Kathrin GER
R VALLIERES MILL Magdeleine CAN
DS* HARRIS Tim GBR
FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE NOR
71 LUDWIG Cecilie Uttrup DEN
72 BORGLI Stine NOR
73 CAVALLI Marta ITA
74 CHAPMAN Brodie AUS
75 GUILMAN Victorie FRA
76 LE NET Marie FRA
R BROWN Grace AUS
R FAHLIN Emilia SWE
R GUAZZINI Vittoria ITA
DS* BARRE Cédric FRA
HPW HUMAN POWERED HEALTH NED
81 YONAMINE Eri JPN
82 BUIJSMAN Nina NED
83 MALCOTTI Barbara ITA
84 RAAIJMAKERS Marit NED
85 SCHMID Kaia USA
86 WILLIAMS Lily USA
R CHRISTIE Henrietta NZL
DS* CARNEY Jonas USA
DS* KIESANOWSKI Joanne NZL
SBT ISOLMANT – PREMAC – VITTORIA ESP
91 REALINI Gaia ITA
92 ALBERT BOSCH Ainara ESP
93 CAPASSO Alice ITA
94 EREMITA Noemi Lucrezia ITA
95 GASPARINI Alice ITA
96 ZONTONE Asia ITA
R ZANETTI Emanuela ITA
DS* CISOTTO Massimo ITA
DS* FIDANZA Giovanni ITA
LIV LIV RACING XSTRA ITA
101 STULTIENS Sabrina NED
102 DEMEY Valerie BEL
103 JASKULSKA Marta POL
104 KOREVAAR Jeanne NED
105 MCGOWAN Ayesha USA
106 RAGUSA Katia ITA
R BARBIERI Rachele ITA
R SMULDERS Silke NED
R TON Quinty NED
DS* BRONZINI Giorgia ITA
DS* STROETINGA Wim NED
MOV MOVISTAR TEAM WOMEN NOR
111 VAN VLEUTEN Annemiek NED
112 AALERUD Katrine NOR
113 BIANNIC Aude FRA
114 GONZALEZ BLANCO Alicia ESP
115 MARTIN MARTIN Sara ESP
116 PATIÑO BEDOYA Paula Andrea COL
R GUTIERREZ RUIZ Sheyla ESP
R OYARBIDE JIMENEZ Lourdes ESP
R RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP
DS* LASTRAS GARCIA Pablo ESP
PHV PARKHOTEL VALKENBURG NED
121 GERRITSE Femke NED
122 LIMPENS Pien NED
123 SCHOENS Quinty NED
124 VAN BOKHOVEN Julia NED
125 VAN DER WOLF Rosalie NED
126 VAN ROOIJEN Anne NED
R BREDEWOLD Mischa NED
R DE JONG Demi NED
DS* FAES Bart NED
PLP PLANTUR-PURA NED
131 CANT Sanne BEL
132 EIBL Ronja GER
133 GHEKIERE Justine BEL
134 KASTELIJN Yara NED
135 SÜßEMILCH Laura GER
136 VAN DE VELDE Julie BEL
R CRABBÉ Kiona BEL
R DE BAAT Kim BEL
R VAN DER HEIJDEN Inge NED
DS* VAN DE VYVER Heidi BEL
CGS ROLAND COGEAS EDELWEISS SQUAD GER
141 ZABELINSKAYA Olga UZB
142 CANTERA CARRASCO Ines ESP
143 DRONOVA Tamara RUS
144 KHATUNTSEVA Gulnaz RUS
145 KLIMOVA Diana RUS
146 SEITZ Aline SUI
R BUCH Hannah GER
R STERN Lea SUI
R STIASNY Petra SUI
DS* KLIMOV Sergey RUS
SER SERVETTO – MAKHYMO – BELTRAMI TSA ITA
151 IVANIUK Maryna UKR
152 BARBIERI Isotta ITA
153 BARBIERI Sofia ITA
154 BORTOLOTTI Silvia ITA
155 MELNYCHUK Viktoriia UKR
156 PEDRELLI Chia ITA
R MARTINI Sara ITA
R POTOKINA Anna RUS
DS* ROSSINO Dario ITA
BEX TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO AUS
161 SPRATT Amanda AUS
162 ALLEN Jessica AUS
163 FAULKNER Kristen USA
164 ROSEMAN-GANNON Ruby AUS
165 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP
166 WILLIAMS Georgia NZL
R FIDANZA Arianna ITA
R TAN Chelsie SIN
R ZIGART Urska SLO
DS* GONZALEZ-TABLAS Alejandro ESP
DS* SMITH Andrew RSA
DSM TEAM DSM ITA
171 KIRCHMANN Leah CAN
172 CURINIER Léa FRA
173 KOCH Franziska GER
174 LABOUS Juliette FRA
175 LIPPERT Liane GER
176 MACKAIJ Floortje NED
R BARALE Francesca ITA
R GEORGI Pfeiffer GBR
R UIJEN Elise NED
DS* DUYN Huub NED
JVW TEAM JUMBO-VISMA NED
181 VOS Marianne NED
182 BEEKHUIS Teuntje NED
183 HENDERSON Anna GBR
184 KOSTER Anouska NED
185 LABECKI Coryn USA
186 RIEDMANN Linda GER
R KRAAK Amber NED
R RÜEGG Noemi SUI
R SOET Aafke NED
DS* SMALL Carmen USA
DS* TROMP Esra NED
MDS TEAM MENDELSPECK ITA
191 CANVELLI Vania ITA
192 COSENTINO Caris ITA
193 GATSCHER Eva Maria ITA
194 ORO Angela ITA
195 PISCIALI Francesca ITA
196 POZZOBON Beatrice ITA
R AFFOLATI Irene ITA
R LUGLI Elisa ITA
R MISSIAGGIA Alessia ITA
DS* PIRRONE Renato ITA
TOP TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA
201 GUDERZO Tatiana ITA
202 BARIANI Giorgia ITA
203 MARTURANO Greta ITA
204 MICHIELETTO Vanessa ITA
205 SILVESTRI Debora ITA
206 VETTORELLO Giorgia ITA
R MONTICOLO Iris ITA
R PALAZZI Alice ITA
R TONETTI Cristina ITA
R VIGILIA Alessia ITA
DS* GANI Davide ITA
DS* RIGATO Lucio ITA
TFS TREK – SEGAFREDO GBR
211 BALSAMO Elisa ITA
212 BRAND Lucinda NED
213 DIDERIKSEN Amalie DEN
214 LONGO BORGHINI Elisa ITA
215 VAN ANROOIJ Shirin NED
216 WILES Tayler USA
R DEIGNAN Elizabeth GBR
DS* SLONGO Paolo ITA
UAD UAE TEAM ADQ UAE
221 BASTIANELLI Marta ITA
222 BERTIZZOLO Sofia ITA
223 BOOGAARD Maaike NED
224 BUJAK Eugenia SLO
225 GARCIA CAÑELLAS Margarita Victo ESP
226 MAGNALDI Erica ITA
R IVANCHENKO Alena ITA
R NOVOLODSKAIA Mariia RUS
R ZANETTI Linda SUI
DS* DEVOTI Michele ITA
DS* LACQUANITI Fortunato ITA
UXT UNO-X PRO CYCLING TEAM FIN
231 BARNES Hannah GBR
232 KOERNER Rebecca DEN
233 LETH Julie DEN
234 LUDWIG Hannah GER
235 OLAUSSON Wilma SWE
236 OTTESTAD Mie Bjørndal NOR
R LOWDEN Joscelin GBR
R LUTRO Amalie NOR
DS* GREENFIELD Alexandra GBR
VAL VALCAR – TRAVEL & SERVICE ITA
241 PERSICO Silvia ITA
242 ARZUFFI Alice Maria ITA
243 BARIL Olivia CAN
244 CARBONARI Anastasia ITA
245 PIRRONE Elena ITA
246 SANGUINETI Ilaria ITA
R CIPRESSI Carlotta ITA
R GASPARRINI Eleonora Camilla ITA
R KUMIEGA Karolina POL
DS* ARZENI Davide ITA
DS* CAMPOLUNGHI Enrico ITA

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Virgil
Virgil

Mam prośbę. Nieustającą!
Po raz kolejny w artykule zapowiadającym wyścig nie podajecie daty.
Trzeba tego szukać, Nie każdy żyje tym na co dzień.