fot. INEOS Grenadiers / Getty Images

Ekipa INEOS Grenadiers opublikowała skład na nadchodzący wyścig Strade Bianche, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Znaleźli się w nim między innymi Tom Pidcock i Richard Carapaz – zabrakło natomiast Michała Kwiatkowskiego, dwukrotnego zwycięzcy włoskiej jednodniówki.

Wielkim krokami nadchodzi Strade Bianche, jeden z najbardziej charakterystycznych wyścigów sezonu. Już w sobotę zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na trasie obfitującej w szutrowe sektory, ze startem i metą na Piazza del Campo w Sienie. Niestety na liście startowej wyścigu mężczyzn zabraknie Michała Kwiatkowskiego, który wygrywał w nim w 2014 i 2017 roku.

Kolarz INEOS Grenadiers rozpoczął sezon w UAE Tour, rozgrywanym w drugiej części lutego. Jego kolejnym wyścigiem miał być Strade Bianche – Polak znalazł się na wstępnej liście startowej, opublikowanej przez organizatorów – jednak zabraknie go w składzie brytyjskiej ekipy. Liderami siedmioosobowego zespołu INEOS Grenadiers wydaje się być Tom Pidcock. Brytyjczyk, po intensywnym sezonie przełajowym, zwieńczonym zdobyciem tytułu mistrza świata, wrócił do ścigania na szosie w ubiegły weekend. Wystartował w Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne, jednak jak sam mówił: popełnił w nich zbyt wiele błędów.

Teraz jego celem będzie Strade Bianche, w którym w ubiegłym roku uplasował się na wysokiej, piątej pozycji.

Tom Pidcock nie będzie jedynym mocnym zawodnikiem w składzie INEOS Grenadiers na wyścig po białych drogach – u jego boku wystartują między innymi aktywnie jeżdżący Jhonatan Narvaez, Carlos Rodriguez, mający na swoim koncie czołowe lokaty w Volta a la Comunitat Valenciana, Vuelta a Andalucia i Trofeo Laigueglia, Ben Turner, który znakomicie wypełniał rolę pomocnika w pierwszych wyścigach sezonu, a także Richard Carapaz, wracający do rywalizacji w Europie po starcie w mistrzostwach Ekwadoru.

Skład INEOS Grenadiers na Strade Bianche 2022: Tom Pidcock, Jhonatan Narvaez, Ben Turner, Richard Carapaz, Ben Swift, Carlos Rodriguez i Salvatore Puccio.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments