PhotoGomezSport

Utalentowana duńska kolarka reprezentująca drużynę Movistar Emma Norsgaard odniosła w wyścigu Le Samyn kobiet swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Tym samym hiszpański skład odniósł drugi sukces w klasyku w ciągu zaledwie trzech dni, bo w sobotę w Omloop Het Nieuwsblad triumfowała Annemiek Van Vleuten. 

Niesamowitym sprintem w Omloop popisała się Van Vleuten, a teraz w podobny sposób belgijski klasyk Le Samyn wygrała Norsgaard. 22-letnia Dunka dzięki pełnemu mocy finiszowi pokonała Chiarę Consonni (Valcar-Travel & Service) oraz Vitttorię Guazzini (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Oto, co kolarka Movistaru miała do powiedzenia na mecie w Dour.

– To była fantastyczna końcówka. Drużyna dała z siebie absolutnie wszystko. Już w niedzielę [podczas Omloop van het Hageland, gdzie Norsgaard była druga] Aude [Biannic] i pozostałe koleżanki bardzo mi pomogły. Zwycięstwo dzisiaj było najlepszym sposobem na to, aby się im za to odwdzięczyć.

Dzisiaj w końcówce w związku tym, że odjeżdżało tak wiele ucieczek, łatwo było się zdenerwować, ale ja postanowiłam sobie, że zachowam spokój. Wiedziałam, że mam bardzo silne koleżanki i wolałam zachować zimną krew. Ostatecznie wszystko potoczyło się idealnie. Te ostatnie wyścigi dały mi bardzo dużo pewności siebie. Teraz przez chwilę odpocznę i będę przygotowywała się do dużych klasyków w kwietniu, które są moim wielkim celem

– powiedziała Emma Norsgaard, podsumowując wyścig Le Samyn kobiet.

Przy okazji zwycięstwa Norsgaard przypominamy nasz wywiad z nią, który przeprowadziliśmy w kwietniu 2021 roku –> TUTAJ.

Pełne sprawozdanie z wyścigu Le Samyn kobiet można przeczytać TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments