fot. UAE Team ADQ

Zwycięstwem Marty Bastianelli zakończył się drugi z kobiecych klasyków w Belgii – Omloop van het Hageland. Za plecami Włoszki zafiniszowały Emma Norsgaard i Floortje Mackaij. Najlepsza z Polek, Marta Lach, była 24.

W tle dwóch ciekawych wyścigów mężczyzn rozgrywanych w ramach opening weekend odbyły się także imprezy dla pań. W sobotę w Omloop Het Nieuwsblad triumfowała Annemiek van Vleuten, w niedzielnym Omloop van het Hageland po wygraną z 9-osobowej grupy sięgnęła kończąca po tym sezonie karierę Marta Bastianelli. 34-letnia Włoszka z UAE Team ADQ pewnie zwyciężyła po sprinterskim pojedynku z tejże akcji.

Niemniej po kolei. Drugi wyścig weekendu otwarcia wiosennych klasyków, po sobotnim Omloop Het Nieuwsblad, wyścig 1.1 oferował kobietom 128-kilometrowy wyścig pomiędzy Tienen i Tielt-Winge. W ucieczce dnia znalazły się Audrey Cordon-Ragot (Trek-Segafredo), Alicia Gonzalez (Movistar), Marlen Reusser (SD Worx), a później dołączyła Charlotte Kool (Team DSM). Ich akcja nie potrwała jednak długo, albowiem nastąpiło charakterystyczne dla zmagań pań przetasowanie.

Nową czołówkę utworzyło aż 10 zawodniczek, które szybko uzyskały znaczną przewagę. W grupie były Emma Norsgaard Bjerg i Aude Biannic (Movistar), Pfeiffer Georgi i Floortje Mackaij (Team DSM), Valerie Demey (Liv Racing Xstra), Shirin Van Anrooij (Trek-Segafredo), Marta Bastianelli ( UAE Team ADQ), Clara Copponi (FDJ Nouvelle Aquitainie Futuroscope), Elena Cecchini i Chantal van den Broek-Blaak (SD Worx).

Jako pierwsza finisz rozpoczęła ostatnia z wymienionych, ale zza jej pleców świetnie wyszła Marta Bastianelli i to ona sięgnęła po swój trzeci triumf w tym sezonie. Niewątpliwie forma 34-letniej Włoszki jest imponująca na tym etapie 2022 roku.

Wyniki Omloop van het Hageland:

Poprzedni artykułNatnael Tesfatsion: „Niesamowicie zależało mi na tym wyścigu”
Następny artykułMarc Hirschi wróci do ścigania pod koniec marca?
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments