fot. Mario Stiehl / Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Dubletem kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski zakończył się kolejny lokalny wyścig na Majorce. Polska drużyna pod koniec zgrupowania stanęła w 4-osobowym składzie na starcie Challenge de Primavera-Ses Salines, a po wygraną sięgnął Marceli Bogusławski. Drugie miejsce zajął Daniel Staniszewski.

Niedawno Alan Banaszek wygrał Trofeu Ajuntament Alaro, teraz w drugim starcie ekipy przebywającej na zgrupowaniu przedsezonowym na Majorce kolejny raz kolarze HRE Mazowsze Serce Polski okazali się być nie do pokonania przez rywali. Podium w Challenge de Primavera-Ses Salines uzupełnił Laurin Drescher z Rad-Net Rose Team.

Od startu jechaliśmy treningowo, fajnie się tak pościgać. Na początku było dużo skoków, wyścig był prowadzony po rundzie 12-kilometrowej, do pokonania było ich 7. Na koniec był podjazd 300m i 100m płaskiego na finisz. Kilometr przed metą złapaliśmy ucieczkę z Adrianem [Banaszkiem] i Norbertem [Pawlakiem] i na podjeździe postanowiłem zaatakować, udało mi się tak dojechać aż do mety

— opowiadał po wyścigu Marceli Bogusławski.

Już niedługo pierwsza impreza UCI, na starcie której stanie HRE Mazowsze Serce Polski. 6 marca rozegrane zostanie na terenie Holandii jednodniowe ściganie w wyścigu pod nazwą Visit Friesland Elfstedenrace.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments