fot. Cor Vos / CCC Team

Wprawdzie Laurens Ten Dam od dwóch lat nie jest już zawodowym kolarzem, ale wciąż stara się utrzymywać dobrą formę. Podczas jednego z ostatnich treningów spotkał fenomenalnego 12-latka.

Sytuacja miała miejsce w Kolumbii, gdzie były zawodnik CCC Team przebywa obecnie wraz z… Rigoberto Uranem i Tomem Dumoulinem. W pewnym momencie dołączył do nich młody kolarz, który zaimponował Holendrowi na tyle mocno, że ten postanowił opowiedzieć o wszystkim za pośrednictwem swojego Instagrama.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Laurens Dam (@laurens_ten_dam)

Utrzymywałem dziś tempo grupy wielkich mistrzów. Byłem z siebie naprawdę zadowolony. No ale wtedy pojawił się on! Dwunastolatek, który był w stanie jechać za nami przez co najmniej 15 kilometrów. Prawo-lewo, góra-dół – dla niego nie miało to żadnego znaczenia. Ani razu nie dał się zgubić. Ilość kolarskiego talentu w Kolumbii jest szalona. A ten dzieciak w ciągu 12 lat wygra Tour de France!

– czytamy we wpisie Holendra, który w przeszłości dwukrotnie meldował się w czołowej „10” wielkich tourów.

Czy spotkany przez niego chłopiec przebije jego osiągnięcia? Cóż, jeśli jego słowa się spełnią, młody kolarz będzie lepszy nawet od jego dwóch słynnych towarzyszy.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
giec
giec

oby tak sie stalo , pod warunkiem ze dilerzy prędzej go nie przechwycą