Foto: Photo Gomez Sport

Bardzo ciekawą taktykę w przedłużaniu swoich umów obrała belgijska ekipa Intermarché – Wanty – Gobert. Z prolongatami nie czekają do lata, a już zimą ogłaszają kolejnych zawodników. Tym razem ogłoszono kontrakt na sezon 2023 dla Reina Taaramäe.

34-letni Estończyk był jednym z bohaterów Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux w sezonie 2021. W pięknym stylu wygrał etap La Vuelta ciclista a España i został liderem tego wyścigu, co było wówczas historyczną chwilą dla belgijskiej formacji. W sierpniu był to bowiem dopiero 4. sukces w sezonie (drugi na szczeblu WT), a pierwsza koszulka przodownika klasyfikacji generalnej w całej historii istnienia tej drużyny.

Sam Rein Taaramäe w swoim palmares sukcesów ma zdecydowanie więcej. Wśród jego 19 wygranych znajdziemy 2 etapy La Vuelta ciclista a España, odcinek Giro d’Italia czy klasyfikacje generalne takich wyścigów jak Arctic Race of Norway, Vuelta a Burgos, Tour de Slovénie czy Tour de l’Ain. Za czasów jazdy dla Cofidisu w latach 2007-14 dał się poznać światu jako bardzo dobry góral, dziś głównie skupia się na ucieczkach w trudniejszym terenie.

Dzięki Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux i pełnym pasji pracownikom tej formacji znów stałem się sobą. Pięć lat po moim ostatnim zwycięstwie etapowym w Wielkim Tourze udało mi się powtórzyć ten występ w 2021 roku. W sporcie każdy aspekt musi być perfekcyjny, aby móc kontynuować postępy rok po roku. Zyskałem pewność siebie dzięki długofalowemu planowi Aike Visbeeka, a pod kierownictwem Valerio Pivy po raz pierwszy w karierze zostałem liderem Grand Touru w wieku 34 lat. Chcę dalej dążyć do sukcesów w 2022 roku i wygrywać wyścigi. Nie ma znaczenia jakie, ponieważ każde zwycięstwo na tym poziomie jest istotne. Chcę również występować jako wsparcie Louisa Meintjesa i odgrywać rolę w rozwoju młodych talentów, takich jak Kobe Goossens. Oczekuję, że będę gotowy na rozpoczęcie sezonu, ponieważ czuję się lepiej niż dwanaście miesięcy temu. Właśnie skończyłem trzytygodniowy obóz wysokościowy w Rwandzie, gdzie udało mi się zrealizować wszystkie plany treningowe. Walka o klasyfikację generalną w Tour of Oman to niezłe pierwsze wyzwanie

— opowiedział po podpisaniu nowej umowy Rein Taaramäe.

Poprzedni artykułTen Dam o spotkanym przypadkowo dziecku: „Będzie zwycięzcą Tour de France”
Następny artykułLa Vuelta ciclista a España 2022: Na trasę powraca Sierra de La Pandera
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments