Stroje 2022 Team BikeExchange Jayco
fot. Team BikeExchange Jayco

Team BikeExchange – Jayco po wykryciu dwóch pozytywnych przypadków koronawirusa w ekipie wycofuje się z wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana. 

Team BikeExchange-Jayco nie stanie na starcie 3. etapu Volta a la Comunitat Valenciana. Decyzja o wycofaniu się z pięciodniowej imprezy została podjęta po dwóch pozytywnych wynikach testu COVID-19 w zespole. Wszystko to jest w zgodzie z protokołem zespołowym dotyczącym codziennych testów – dwóch członków zespołu miało pozytywne wyniki testu wieczorem w czwartek, 3 lutego.

Dotychczas Team BikeExchange – Jayco nie pokazało nic szczególnego w wyścigu w Walencji. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem był 20. w klasyfikacji generalnej Damien Howson, ekipa jechała już drugiego dnia w ledwie 5-osobowym składzie.

Bezpieczeństwo wszystkich naszych zawodników i personelu oraz wszystkich zaangażowanych w Volta a la Comunitat Valenciana ma ogromne znaczenie i uważamy, że jedyną właściwą decyzją, jaką należy podjąć w tych okolicznościach, jest wycofanie się z wyścigu. Chcielibyśmy podziękować organizatorom za zrozumienie i wsparcie

— czytamy w oświadczeniu ekipy słowa Brenta Copelanda, menadżera Team BikeExchange – Jayco.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments