fot. Tour de France

Burmistrz Florencji za pośrednictwem jednego z włoskich serwisów poinformował, że jego miasto zaaplikowało o organizację Grand Depart edycji 2024 najważniejszej imprezy wieloetapowej na świecie – Tour de France.

Włodarze miasta Florencja pracują we współpracy ze swoimi kolegami z Bolonii i najważniejszymi instancjami politycznymi z regionu nad sprowadzeniem Tour de France do Włoch. Impreza podobno ma już sponsorów, którzy zapewnią wystarczające wsparcie finansowe, by uiścić stosowne zobowiązania. Etapy miałyby również pojawić się w Emilii Romagna czy Toskanii.

To byłoby trzecie z rzędu Grand Depart poza granicami Francji. W tym roku wyścig, którego trasę poznaliśmy w październiku, wyruszy z duńskiej Kopenhagi. O tym, że gospodarzem edycji 2023 będzie Kraj Basków wiemy już od 2019 roku, niedawno zaś zostały opublikowane informacje na temat przebiegów pierwszych trzech etapów w tym hiszpańskim regionie. Należy też pamiętać, że swój angaż do organizacji Grand Depart 2026 złożyli już Brytyjczycy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments