Itzulia Basque Country

Choć nie znamy jeszcze trasy Tour de France 2020, wiemy już skąd najważniejszy wyścig w sezonie wystartuje w roku 2023. Zaszczyt organizacji Grand Depart przypadł Krajowi Basków.

Chyba żadnemu z kolarskich kibiców nie trzeba mówić jak ważny dla kolarstwa jest Kraj Basków. Nieduża kraina na północy Hiszpanii od wielu lat jest rowerowym sercem Hiszpanii, o czym świadczą m.in. tłumy zebrane przy trasie Itzulia Basque Country, czyli jednego z najpiękniejszych wyścigów w kalendarzu.

Grand Depart Tour de France organizowany w tym regionie będzie więc jednym z najpiękniejszych w ostatnich latach. Co najważniejsze, do finalizacji całego porozumienia pozostały już ostatnie działania lokalnego rządu, który zrobi wszystko, by dokumenty zostały jak najszybciej podpisane.

To właśnie dzięki wam start Tour de France 2023 odbędzie się tutaj. Do ustalenia pozostało nam miasto-gospodarz i trasy pierwszych kilku etapów

– powiedział w rozmowie z mediami Iñigo Urkullu, prezydent wspólnoty autonomicznej.

Jak można się spodziewać, start Grande Boucle w deszczowej krainie otoczonej górami będzie jednym z najtrudniejszych w XXI wieku. Można się wręcz spodziewać, że praktycznie od razu do głosu dojdą kolarze dobrze czujący się w trudnym terenie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments