Jak donoszą różne media brytyjski rząd miał z kwotą 30 milionów funtów podjąć rozmowy w sprawie organizacji Grand Départ wyścigu Tour de France w roku 2026. Byłby to powrót Wielkiej Pętli na Wyspy po 12 latach – w sezonie 2014 trasa odwiedziła m.in. Yorkshire czy Londyn.

Wielka Brytania będzie ubiegać się o organizację Grand Départ 2026, a etapy miałyby odbyć się w Anglii, Szkocji i Walii. Finansowanie będzie pochodzić od rządu, który miałby pokryć koszty organizacyjne. Wiadomość o przetargu pojawiła się w ramach nadchodzącego ogłoszenia budżetu. Kanclerz Rishi Sunak powiedział, że przeznaczy 30 milionów funtów na przygotowanie oferty na przeprowadzenie pierwszych etapów Tour de France 2026.

Jestem podekscytowany perspektywą wprowadzenia do Wielkiej Brytanii większej liczby imprez sportowych na światowym poziomie. Dlatego popieram te brytyjskie oferty, z ponad 40 milionami funtów na naszą sprawę

— przeczytamy w komunikacie Rishi Sunaka.

Tym samym Tour de France kolejny raz miałoby się rozpocząć poza granicami Francji. Wielka Pętla 2022 rozpocznie się w Danii, idąc dalej edycja 2023 rozpocznie się w Bilbao w Kraju Basków, a region Emilia Romagna w środkowych Włoszech chce gościć Grand Départ 2024.

Poprzedni artykułPrzegląd akcesoriów trenażerowych Wahoo
Następny artykułVincenzo Nibali celuje w 5 monumentów i Giro d’Italia
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments