fot. Wyścig / Facebook

W Polsce za oknem silne wiatry na przemian ze śnieżycami i gołoledzią, ale to nie przeszkadza Tomaszowi Marczyńskiemu i spółce w planowaniu tegorocznej edycji Wyścigu, a właściwie Wyścigów, bo tym razem będą aż trzy!

11 czerwca – Wadowice

Tym razem ściganie z Tomaszem Marczyńskim rozpocznie się już w absolutnym szczycie sezonu, a dokładnie 11 czerwca. Będzie to zupełnie nowa, jednodniowa impreza. Organizatorzy są obecnie na etapie planowania trasy, ale jak udało nam się dowiedzieć, wyścig tego dnia odbędzie się w okolicach Wadowic i niewykluczone, że wjedzie także na najbardziej znane z Tour de Pologne trasy.

6 sierpnia – Przehyba

Wyścig z podjazdem na Przehybę po raz pierwszy odbył się w 2021 roku. Tym razem trasa ma być dłuższa i zawierać większą liczbę górskich akcentów. Jednocześnie na pewno nie zabraknie kawy czy bezalkoholowego piwka na Błoniach Papieskich w Starym Sączu – miejscu znakomicie kojarzonym z tą imprezą.

30 września/1 października – Wieliczka, Niepołomice

Prolog w Wieliczce odbędzie się w mieście sławnym z powodu Kopalni Soli i w okolicach. Miejsce startu i mety na razie pozostaje owiane tajemnicą.

Kolejnego dnia doskonale znane wszystkim ściganie w Niepołomicach i po tamtejszej Puszczy. W tym roku kolarze amatorzy odwiedzą nowe zakątki tego miejsca i w ten sposób pożegnają sezon 2022.

– Możecie nam wierzyć – taki kalendarz startów jest dla nas ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie dostarcza nam radości z powodu tego, że rok po roku możemy zaprezentować Wam coś nowego i ciągle coś poprawiać. Jesteśmy przekonani, że ten sezon zapewni nam jeszcze więcej „Wyścigowych” emocji w konwencji i atmosferze, która towarzyszy nam od początku i która tak bardzo przypadła Wam do gustu!

– napisali organizatorzy na Facebooku.

Poprzedni artykułTrofeo Pollença – Port d’Andratx 2022: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułSantos Festival of Cycling 2022: Kolarze z World Touru pokonani przez „lokalsów”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments