Mistrzyni świata juniorek z 2019 roku Aigul Gareeva, po nie stawieniu się na trzech kontrolach antydopingowych w przeciągu zeszłego sezonu, została zawieszona. Grozi jej nawet 2-letnie wykluczenie z zawodowego sportu.

Obecnie 20-letnia Aigul Gareeva to przede wszystkim mistrzyni świata z Yorkshire w jeździe indywidualnej na czas. Jako juniorka miała wiele dobrych wyników – rok wcześniej wygrała europejski czempionat w wyścigu ze startu wspólnego, w czasówce miała zresztą także srebro w swojej karierze. W sezonach 2020-21 reprezentowała ekipę Cogeas – Mettler Pro Cycling Team, na ten rok nie miała jeszcze podpisanego kontraktu.

Irakli Abrahamyan, trener reprezentacji Rosji, powiedział oficjalnej rosyjskiej agencji prasowej TASS, że tymczasowe zawieszenie Gareevej jest spowodowane tym, że nie uczestniczyła w trzech testach antydopingowych na przestrzeni ostatniego roku. W pozostałych nie wykryto u niej żadnych substancji niedozwolonych, w związku z czym wierzy, że zawodniczka za własną głupotę zostanie ukarana możliwie niską karą i za 12 miesięcy wróci do zawodowego peletonu.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Proste… Czekała, aż parametry zejdą do akceptowalnych. Niby elita jak robi?

Andy
Andy

jak już ją zbadali w sowieckim laboratorium / anty/ DOPINGOWYM i stwierdzili że jest czysta to poddawała się kontroli, a jak nie to ukrywali ją do czasu poprawienia się ” parametrów „