fot. Cycling.Photography / Josef Vaishar

Rosjanka z ogromną przewagą „na solo” wygrała wyścig ze startu wspólnego juniorek. Na podium znalazły się jeszcze Vittoria Guazzini (Włochy) i Hannah Ludwig (Niemcy), a tuż za czołową „10” przyjechała najlepsza z Polek.

Juniorki miały do pokonania 75.6km, na które składało się siedem rund po 10.8km. Na każdym okrążeniu czekał dość ciężki podjazd, który mógł dzielić stawkę. Reprezentację Polski stworzyły Marta Jaskulska, Paulina Pastuszek, Julia Kowalska i Wiktoria Kierat.

Na pierwszej rundzie peleton już się nieco porwał, a bardzo aktywnie jechała Hannah Ludwig (Niemcy). Niemka zresztą utworzyła też pierwszą ucieczkę, w której znalazła się z Marie Le Net (Francja). Wśród goniących ładnie spisywała się Marta Jaskulska (Polska). Na trzecim „kółku” miejsce Francuzki w czołówce zajęła Rosjanka Aigul Gareeva. Razem z Ludwig dwie zawodniczki zaczęły powiększać przewagę nad sześcioosobową grupą goniącą. Jaskulska utrzymywała się w okolicach 10. lokaty, a niestety pozostałe Polki miały już większą stratę.

Czwarte okrążenie przyniosło… rozstrzygnięcie. Piekielnie mocna Gareeva urwała Ludwig i dość szybko odjeżdżała od rywalek. Niemka postanowiła poczekać na grupkę goniącą, a Rosjanka po kilkunastu kilometrach miała prawie 5 minut zapasu.

Na finiszu sytuacja nie uległa już zmianie – Gareeva spokojnie triumfowała i w pięknym stylu zdobyła tytuł z przewagą ponad 6 minut nad grupą, z której najlepiej finiszowały Vittoria Guazzini (Włochy) i Ludwig. Najlepszą z Polek była Marta Jaskulska – 11. miejsce. Wiktoria Kierat była 49., a niestety Paulina Pastuszek i Julia Kowalska nie ukończyły wyścigu.

Pełne wyniki – TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments