fot. ASO / Alex Broadway

Drużyna Jumbo-Visma poinformowała, że głównym celem Primoža Rogliča w pierwszej części sezonu 2022 będzie wyścig Tour de France, w którym dwa lata temu finiszował drugi. Nie wiadomo jeszcze, czy Słoweniec przystąpi do obrony tytułu w hiszpańskiej Vuelcie. 

Primož Roglič jak dotychczas startował w Tour de France cztery razy. Najlepszą lokatę, jaką zajął we francuskim wielkim tourze jest drugie miejsce w 2020 roku. Wówczas do decydującej o losach klasyfikacji generalnej jazdy indywidualnej na czas na La Planche des Belles Filles przystąpił jako lider, ale ostatecznie pokonał go jego rodak Tadej Pogačar.

W ubiegłym tygodniu drużyna Jumbo-Visma podała nazwiska sześciu kolarzy, którzy mają pewne miejsce w składzie na tegoroczną edycję Tour de France. Poza Rogličem są to Jonas Vingegaard, Steven Kruijswijk, Sepp Kuss, Wout van Aert oraz Rohan Dennis.

– Tour jest największym wyścigiem na świecie i zarazem najtrudniejszym do wygrania, ale traktujemy to jako wspaniałe wyzwanie. Jednak najpierw musimy przejechać przez pierwszy tydzień w dobrym zdrowiu i bez żadnych kontuzji

– powiedział Merijn Zeeman, główny dyrektor sportowy w drużynie Jumbo-Visma.

Dziennik „L’Equipe” donosi, że Primož Roglič rozpocznie sezon w lutym w dwóch francuskich wyścigach jednodniowych – Faun-Ardeche Classic (26 lutego) oraz w Drome Classic (dzień później). Następnie pojedzie w Paryż-Nicea, Mediolan-San Remo, Itzulia Basque Country oraz Liège-Bastogne-Liège. Najprawdopodobniej po zgrupowaniu na wysokości pojawi się również w Criterium du Dauphine, próbie generalnej przed Wielką Pętlą.

Przypomnijmy, że drużyna Jumbo-Visma musiała przerwać zgrupowanie w Hiszpanii z powodu zakażenia Covid-19. Primož Roglič wrócił do swojego domu w Monako i kontynuuje przygotowania do sezonu. Na Instagramie zamieścił zdjęcie po pokonaniu jednego z podjazdów i opatrzył je opisem: „Szczęśliwe serpentyny. Dobrego tygodnia”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Primoz Roglic (@primozroglic)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments