Bas Tietema
fot. Twitter Bas Tietema

Według Het Nieuwsblad Bas Tietema może zostać kolarzem Bingoal Pauwels Sauces WB. 

W przeszłości Tietema był obiecującym belgijskim kolarzem. Wśród jego osiągnięć są m.in. 3. miejsce w Paryż-Roubaix juniorów, wygrana klasyfikacja punktowa Tour Alsace i 2. miejsce na etapie Olympia’s Tour. Nieźle rozwijającą się karierę pokrzyżowała niestety alergia skórna, której nabawił się w 2018 roku. Uniemożliwiła mu ona utrzymanie wysokiej formy i była główną przyczyną tego, że nie ukończył żadnego ze swoich 15 ostatnich wyścigów.

Być może jednak Tietemie przerwa od poważnej kariery dobrze zrobiła. Założył na YouTube kanał o nazwie Tour de Tietema, który dziś ma 122 tysięcy subskrybentów, a najpopularniejsze spośród jego filmów wykręcają blisko pół miliona wyświetleń. Z jego popularności korzystało m.in. Het Nieuwsblad, które zaprosiło go do współpracy przy Tour des Flandres.

Mimo wszystko Tietema nie porzucił kolarskiego marzenia. W zeszłym roku pojawił się na kilku amatorskich wyścigach. Natomiast ostatnio 27-latek dołączył do Bingoal Pauwels Sauces WB na zgrupowaniu w Altei. Według Het Nieuwsblad, całkiem możliwe jest zatrudnienie go przez ekipę w roli zawodnika.

To prawda, ale nie chcę zostać zawodowcem tylko dlatego, że mój kanał stał się taki duży. Chcę zasłużyć sobie na kontrakt swoją formą sportową. Czy mi się to uda? Czas pokaże

– zapewniał belgijskich dziennikarzy.

Poprzedni artykuł142 ekipy kontynentalne zarejestrowały się na sezon 2022 na świecie
Następny artykułKolarze Intermarché – Wanty – Gobert opowiedzieli o swoich ambicjach na sezon
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mm.
Mm.

Tietema*

giec
giec

z ostatniej chwili ! niedługo ma powstać Pro Tourowy Team złożony z samych youtuberow . sponsorami maja być insta , twitter i tik tok

giec
giec

po co pole dla komentarzy jak i tak wszystko odrzucacie ? co z wami ???
wasz portal jest martwy

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  giec

Zdradzę Panu pewną tajemnicę – nikt nie pracuje o 1:13 by siedzieć i akceptować komentarze, jest poranek i proszę, zaakceptowane. Jeszcze jakieś uwagi?

giec
giec

tak, wszystkie moje komentarze do artykułu o sklepie rowerowym zostały odrzucone , pewnie nie wpisują nie w oficjalna linie reklamowa
No coz …

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  giec

Żaden Pana komentarz nie został odrzucony, zapewne było ich tyle, że wyłapał je filtr antyspamowy. Aż się boje zresztą pytać cóż one mogły zawierać.