fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Międzynarodowa Unia Kolarska opublikowała na swojej stronie listę wszystkich ekip i kolarzy zarejestrowanych na sezon 2022. O ile World Teamy i Pro Teamy znaliśmy już od 1 stycznia tak nowością, która się pokazała, są informacje na temat drużyn kontynentalnych.

Męskich ekip CT na ten moment mamy 142. To o 19 mniej niż przed rokiem, acz teoretycznie może jeszcze dojść do pojawienia się kilku mających jakieś problemy natury formalnej przy rejestracji. Jeśli chodzi o żeńskie formacje to także mamy do czynienia z lekkim spadkiem – zamiast 51 z sezonu 2021 w tym momencie mamy ich 42. Wśród nich póki co brakuje drużyny ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław – zatem nie ma co się jeszcze przywiązywać do tego jako finalnej formy.

Ciekawostki? O ile o polskich ekipach, czyli zwycięzcy rankingu drużyn kontynentalnych za sezon 2021 w postaci HRE Mazowsze Serce Polski i posiadających mistrza Polski w składzie Voster ATS Team czytać mają Państwo okazję na naszych łamach regularnie, to już niektóre ekipy zapewne nigdy nie przewiną się przez polskie media.

W Chinach powstał kolejny projekt, który wydaje się mieć solidne finansowanie. Do jakże dumnie brzmiącej drużyny China Glory Continental Cycling Team dołączyło aż pięciu ex-prosów, z czego 4 bezpośrednio z poziomu WT/PRT. 25-letni Sean Bennett jako ostatni wyścig w World Tourze pojechał Il Lombardię, teraz będzie kolegą klubowym np. Xianjinga Lyu.

Liderem, jeśli chodzi o liczbę zawodowych drużyn, ponownie są Włosi. Aż 13 ekip CT robi wrażenie. Z drugiej strony małe święto mogą mieć też fani kolarstwa z różnych egzotycznych zakątków świata – powstały nowe ekipy w Mongolii (Ferei Mongolia Development Team) czy w Uzbekistanie (Tashkent City Professional Cycling Team). Zawodowe kolarstwo wraca też do Szwecji – zarejestrowano tam drużynę Motala AIF Serneke Allebike.

Liczebność składów? Teoretycznie powinna się mieścić dla ekip CT w przedziale 10-16, acz zatrudniając specjalistów od innych dziedzin (kolarzy z czołówki rankingu np. z toru czy MTB) można dobić do nawet 19 nazwisk. Tyle będzie liczyła jedynie jedna formacja – nasze HRE Mazowsze Serce Polski. Powyżej 16 zawodników będą też miały 3 drużyny z Holandii i dwie z Włoch.

Pełną listę ekip czy zawodników znajdą Państwo pod tym linkiem. Będzie ona tam też na bieżąco aktualizowana.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Czas żeby HRE weszło do PCT

Sebix
Sebix

@Michal W PCT trzeba płacić wszystkim zawodnikom.