Główny menadżer ekipy AG2R Citroën Team – Vincent Lavenu w rozmowie z francuskim L’Équipe opowiada o planach i ambicjach jego ekipy na zbliżający się rok. Stwierdził on jasno, iż najistotniejszym celem będzie triumf w jednym z monumentów.

Francuz udzielił obszernej wypowiedzi, gdzie wspomina także o minionym sezonie i dokonaniach ekipy na przestrzeni 2021 roku. Oto co powiedział doświadczony menadżer:

Rezultaty w 2021 były bardzo dobre. Wygrywaliśmy etapy na każdym z Wielkich Tourów, ale wiemy, że stać nas na jeszcze więcej. Zależy nam by awansować w światowym rankingu o kolejne kilka lokat (rok 2021 AG2R zakończyło na 8. pozycji) i wygrać więcej wyścigów, triumfy to nasz słaby punkt, nie mamy sprintera na światowym poziomie, który by to gwarantował. Głównym celem jest aby wygrać monument. Bob Jungels, Dorian Godon, Greg Van Avermaet i oczywiście Benoît Cosnefroy, każdy z nich ma potencjał by wygrać taki wyścig. Jasne, że potrzebują sprzyjających okoliczności, ale wierzę w nich.

Miniony rok to także bardzo udane występy francuskiej formacji w klasyfikacjach generalnych trzytygodniowych wyścigów. Głównie mowa tu o wyniku Bena O’Connora, który ukończył Tour de France na 4. miejscu. Lavenu wspomniał również o potencjale jaki prezentują Aurélien Paret-Peintre oraz Clément Champoussin.

Ich potencjał jest bardzo wysoki, ale nie chcemy na nich nakładać żadnej presji. Rozwijają się w swoim tempie i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Poprzedni artykułMaximilian Schachmann z szansami na historyczne osiągnięcie
Następny artykułMP w kolarstwie przełajowym 2022: Zapowiedź wyścigów elity
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments