Potwierdziły się niedzielne doniesienia włoskiego dziennika „La Gazzetta dello Sport”, że tegoroczna edycja wyścigu Vuelta a San Juan nie odbędzie się w dniach 30 stycznia – 6 lutego. Teraz informację potwierdzili organizatorzy. 

Przyczyną odwołania wyścigu jest oczywiście pandemia Covid-19, a zwłaszcza rozprzestrzeniający się ostatnio wariant omikron.

– W świetle obecnej sytuacji na świecie, w naszym regionie, w kraju oraz w prowincji, w której odbywa się wyścig, opierając się na rozmaitych statystykach dostarczanych przez władze, zdecydowaliśmy się odwołać wyścig Vuelta a San Juan, który jest międzynarodowym wydarzeniem sportowym

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatorów, którzy dodali jednocześnie, że rozważą możliwość zorganizowania wyścigu dla lokalnych drużyn.

Tym samym wyścig Vuelta a San Juan nie odbędzie się drugi rok z rzędu. Argentyńska „etapówka” musi zmienić plany podobnie jak australijskie wyścigi Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Race oraz Tour Colombia.

W Argentynie sezon 2022 mieli zainaugurować między innymi: zwycięzca z 2019 roku Remco Evenepoel (QuickStep-AlphaVinyl), Filippo Ganna, Elia Viviani (Ineos Grenadiers) oraz Peter Sagan (TotalEnergies). Drużyny tych zawodników nie poinformowały jeszcze, w jaki sposób przeorganizują kalendarz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments